Karatay Kent Konseyi "Teşekkürler Türkiye" Adlı Programda Arap Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Karatay Belediyesi, Karatay Kent Konseyi ve Arap Öğrencileri Birliği tarafından ortaklaşa organize edilen "Teşekkürler Türkiye" adlı festival yoğun katılımla Aziziye Kültür Merkezinde yapıldı.

Karatay Kent Konseyi
Karatay Kent Konseyi Admin
Bu içerik 992 kez okundu.

         Programa Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Karatay Kent Konseyi Başkanı Yusuf Güden, Karatay Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Muhammet Fatih Sert ve Arap Öğrenci Birliği Öğrenci gurubu ve öğrenciler katıldı. Kuran'ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan Karatay Kent Konseyi Genlik Meclisi Başkanı Muhammet Fatih Sert, özellikle Arap öğrenciler tarafından teşekkür mahiyetinde hazırlanan bu programda emeği geçenlere teşekkür ederek Gençlik Meclisi faaliyetlerinin devam edeceğini kaydetti. Ardından söz alan Arap Öğrenciler Birliği Başkan Yardımcısı Velid Mahmud, "Arap ülkeleri öğrencileri olarak bizleri kucaklayan Türkiye'ye, özellikle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğluna çok teşekkür ediyoruz" dedi.

         Arap ve İslami topluluklar hakkında konuşma yapan Dr. Abdulaziz Şikaki ise bu tür bir programın ümmet bilinci içerisinde olan insanların yapabileceğini ifade ederek, Türkiye'nin Suriyeli binlerce insana gönlünü açtığı gibi aynı şekilde Arap dünyasından gelen genç öğrencilere de üniversitelerin kapısını açtığını dile getirdi.

         Son olarak söz alan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, düzenlenen program çerçevesinde 10 farklı ülkeden öğrencilerin bulunduğunu belirterek, Karatay Kent Konseyi'nin bu tür faaliyetlerinin devam edeceğini söyledi. Yabancı öğrencilere seslenerek burada öğrendiklerini ülkelerinde tatbik etmelerini isteyen Hançerli, Müslüman'ın Müslüman'dan başka dostu olmadığını ifade ederek "Birbirimize daha iyi kenetlenmemiz gerekir. Sizler Türkiye'de gurbettesiniz, bize düşen bu gurbet havasını sizlere teneffüs ettirmemek ve kendinizi ülkenizde olduğunuzu hissettirmek" dedi.

         Konuşmaların ardından "Teşekkürler Türkiye" adlı program, Arap öğrenciler tarafından hazırlanan birbirinden güzel gösterilerin ardından son buldu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya'da Altın Sektöründe Önemli Firma,
Konya'da Altın Sektöründe Önemli Firma, "Mayda Gold"
Karatay’da hedef “sıfır atık”
Karatay’da hedef “sıfır atık”