Gençlerden Şehitlere Vefa: 57. Alay Çanakkale Vefa Yürüyüşü

​Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın geleneksel hale gelen 57. Alay Vefa Yürüyüşü bu yıl da Bakan Akif Çağatay Kılıç ve binlerce gencin katılımıyla gerçekleştirilecek.

Gençlerden Şehitlere Vefa: 57. Alay Çanakkale Vefa Yürüyüşü
Gençlerden Şehitlere Vefa: 57. Alay Çanakkale Vefa Yürüyüşü Admin
Bu içerik 930 kez okundu.


Çanakkale Zaferi’nde destanlaşan ve tarihe sığmayan kahramanlıklarıyla anılan 57. Piyade Alayı Şehitleri için her yıl olduğu gibi bu sene de 24-25 Nisan 2016 tarihinde bir anma programı düzenlenecek. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın başlatacağı programda binlerce genç 57. alay vefa yürüyüşünde buluşacak.

Bulundukları kentlerden Çanakkale’ye gidecek olan binlerce gence, yolculuk ve program boyunca gençlik liderleri ve görevli öğretmenler eşlik edecek. Program kapsamında yürüyüşe katılacak gençlerin tüm ihtiyaçları Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından karşılanacak.

Programlar Kilye Koyu'nda Başlayacak 
Program 24 Nisan sabah saat 07.00’dan itibaren katılımcıların Kilye Koyu'nda karşılanması ile başlayacak. Aynı gün Çanakkale destanı tanıtım merkezi ve şehitlik ziyaretleri yapılacak. Akşam ise Kocadere kamp alanında kuran-ı kerim tilaveti, mehteran ve  tiyatro gösterileri düzenlenecek.

57. alay sancağı devir teslim töreni gerçekleştirilecek
25 Nisan’da saat 05.30’da 57. alay şehitleri anısına 10 kazanda yapılacak yarma buğday çorbası dağıtımının ardından sabah namazı kılınacak ve yürüyüş başlayacak. Yürüyüşün tamamlanmasının ardından Conkbayırı’nda temsili bir genç grubuyla birlikte askeri tören düzenlenecek ve 57. Alay Sancağı devir teslim töreni gerçekleştirilecek. İki günlük program Çanakkale Şehitleri Abidesi’nde düzenlenecek kapanış töreni ve şehitlik ziyaretleriyle sona erecek.

57. alay Şehitleri Çanakkale dışında 80 ilde de anılacak. 25 Nisan’da sabah namazı ile başlayacak törenlerde katılımcılara yarma buğday çorbası dağıtılacak. 80 ildeki anma programları 57. Alay’a vefa yürüyüşleri ile tamamlanacak. Söz konusu anma programlarına 100 bin gencin katılımı bekleniyor.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
Konya altın alış-satış
Konya altın alış-satış