Yeşil Bir Karatay İçin Çalışmalar Sürüyor

Yeşil bir çevre için yaptığı çalışmalarla adından söz ettiren Karatay Belediyesi, ağaçlandırma çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Yeşil Bir Karatay İçin Çalışmalar Sürüyor
Yeşil Bir Karatay İçin Çalışmalar Sürüyor Admin
Bu içerik 1322 kez okundu.

Karatay’a kazandırılan büyük ve küçük ölçekli parkların yanı sıra ağaç dikim törenleri ile  de Karatay’a kalıcı eserler bırakan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli; yeşile verdikleri önemin altını çizerek “Geçmiş yıllarda Karatay çöküntü bölgelerin çoğunlukta olduğu, yaşanılması güç bir ilçe iken artık yeşille anılan ve  nefes alan bir ilçe haline geldi. Köklü bir tarihten modern bir cazibe merkezine düsturundan hareketle Karatay'ımızı daha modern ve talep gören bir ilçe merkezine dönüştürmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Yaptığımız sosyal ve kültürel yatırımların yanı sıra çevre için çaba sarf ediyoruz.

Karatay’a kazandırdığımız parklarımızda ailelerimiz keyifle vakit geçiriyor, çocuklarımız özgürce ve güvenle oyun oynuyor. Bizler şehir merkezine kazandırdığımız yeşil örtünün yanı sıra sanayi sitelerimize de önem veriyoruz. Son olarak ekiplerimiz tarafından Son Birlik Sanayi Sitesi içerisinde 23.000 m2 alanda 767 adet ağaç dikimi gerçekleştirildi.

İğde, Dişbudak, Akasya, Karaçam, At Kestanesi ve Katalpa türlerinde dikilen ağaçlar ile sanayinin yorucu çalışma şartlarında günlerini geçiren vatandaşlarımız bir nebze de olsa rahat nefes alabiliyor, ağaçların gölgelerinde dinlenebilme şansı yakalıyor. Görevde olduğumuz sürece sorumluluklarımızın bilincindeyiz ve bu uğurda zaman mefhumu gözetmeksizin çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya'da Altın Sektöründe Önemli Firma,
Konya'da Altın Sektöründe Önemli Firma, "Mayda Gold"
Karatay’da hedef “sıfır atık”
Karatay’da hedef “sıfır atık”