Konya Tampon tamiri

​Konya tampon tamiri, Konya tampon, konya tampon yapımı, konyada tampon yapımı, ali zıpır, konya motor üst kapağı yapımı, konya stop bağlantıları yapımı, konya araç ayna yapımı, konya far bağlantıları yapımı,konya araç panel yapımı, konya araç çamurluğu yapımı, ifadeleri hiç şüphesiz Konya'da aracının plastik aksamında kırık oluşan kişilerin google’de en çok aradığı ifadeler...

Konya Tampon tamiri
Konya Tampon tamiri Admin
Bu içerik 927 kez okundu.

Konya’da çok az sayıda kişinin yaptığı bir mesleği icra eden Ali Zıpır, tüm marka ve modellerdeki araçların plastik aksamlarının tamirini yapıyor. Araçta plastik üzerine ne varsa hepsinin tamirini yapabildiklerini ifade eden Ali Zıpır, işlerinin sabır ve dikkat gerektirdiğine dikkat çekerek, büyük bir titizlikle plastik parçaların tamirini yaptıklarını ifade ediyor.

Ali Zıpır,Aracın üzerinde görmüş olduğunuz bütün plastik aksamlarının tamirini yapabiliyoruz. Aynaları, far kulağı, göğüs, motor üst kapağı, stop bağlantıları, far bağlantıları, kapı kolu kırıkları, panel, kartel muhafazası, çamurlukları plastik olan araçların çamurlukları, turbo hortumları ve benzeri bir araçta plastik olarak görünen ne varsa hepsinin tamirini yapmak ve eski, sağlam halini almış bir vaziyete getirmek mümkün. Plastik ev gereçlerinin tamiri için gelenler bile oluyor.” Dedi.

Zıpır yaptıkları işin sürecini de şu şekilde anlattı, “İşe tespit ile başlıyoruz. Hangi parçanın nereye nasıl monte edilmesi gerektiğini tespit ediyoruz. Varsa eksik parçaları onları tespit ediyoruz. Akabinde elektrot çubukları, tel ve diğer yan malzemeleriyle tamir işine başlıyoruz. Eğer parça eksikse onun eksik parçasını tamamlıyoruz. Nasıl ki bir plastik cerrahı kemik kırığında platin kullanıyorsa, biz de tampon kırığında tel kullanıyoruz. Tellerle sağlamlaştırıyoruz. Ama dışarıdan bakıldığında kimse görmüyor. Parçaları eksik kalmışsa ona da parça ekliyoruz. Ya da elektrot çubukları ile açıkta kalan yeri doldurup, telle örüyor ve bu şekilde kapatabiliyoruz. Dışarıdan bakıldığında ek parça yapıldığı kesinlikle belli olmuyor ve biz bir parçayı tamir etmişsek, tamir ettiğimiz yerden tekrar kırılması neredeyse imkansız. Yani normal şartlarda kırılma ihtimali yok ama bir kaza olur, yaptığımız yerden bir darbe alır, ona diyecek sözümüz yok. Bir kaza yapıncaya kadar da yaptığımız yer bizim garantimiz altındadır. Olmaz da ola ki bir durum oldu, tamir yaptığımız yerden bir sıkıntı oluştu. Onun yeniden tüm tamir işini boyasına varıncaya kadar yapıyor ve tüm masraflarını karşılıyoruz.” Diye konuştu.

Zıpır sözlerini şu şekilde tamamladı, “Biz her marka ve modeldeki aracın plastik aksamlarının tamirlerini yapabiliyoruz. Ama biliyorsunuz, günümüzde artık insanlar daha modelli ve modern araçlar kullanıyorlar. Yeni model araçların parçaları da biliyorsunuz ki çok pahalı. Bugün bir Mercedes, BMW, Volvo, Range Rover, Audi, Wolkvagen gibi araç gruplarının parçaları afaki fiyatlarda. Hal böyle olunca daha çok modelli araçların plastik aksamlarının tamiri ile uğraşıyoruz.”

 

Konya tampon tamiri Konya tampon konya tampon yapımı konyada tampon yapımı ali zıpır konya motor üst kapağı yapımı konya stop bağlantıları yapımı konya araç ayna yapımı konya far bağlantıları yapımı konya araç panel y
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya'da Altın Sektöründe Önemli Firma,
Konya'da Altın Sektöründe Önemli Firma, "Mayda Gold"
Karatay’da hedef “sıfır atık”
Karatay’da hedef “sıfır atık”