Küçük Bozcamahmut’ta Türkmen Şenlikleri 13 Yaşına girdi

Türkmen şenlikleri bu yıl 13. Yılına girdi.

Küçük Bozcamahmut’ta Türkmen Şenlikleri 13 Yaşına girdi
Küçük Bozcamahmut’ta Türkmen Şenlikleri 13 Yaşına girdi Admin
Bu içerik 936 kez okundu.

 

Her Yıl Etkinliği düzenli olarak Tertip Eden ve Organizatörlüğünü yapan Matematik Öğretmeni İbrahim Türker 42haber.net'e  yaptığı açıklamada;

Her yıl yaptığımız Türkmen Şenliklerinin 13. sini yapacağız.  13 yıl önce başlattığımız asıl amacının bu sıla -i rahim olan bu toplanmamızın Eskil’e bir örnek teşkil ettiğini düşünüyoruz. Bu Alanda Büyük Bozcamahmut’ta da  bu yıl dördüncüsü düzenlenen Eskil Gazetesi Köşe yazarı Mustafa Bozdağ’ın başlattığı “Akrabalar Buluşuyor “etkinliğini Bu Yılki etkinliğini Ramazan Bozdağ üstlendi.  Diğer Taraftan Terlemez Sülalesi bu sene 2. Yapacak  Bizimde akraba çevremiz olan bu etkinlikler meyvesini vermeye başladı.

Türkmen Şenlikleri geçen yıllarda olduğu gibi mezarlık ziyareti ile başlayacak, mezarlıkta ebediyete intikal eden akrabaları için Yasin-i şerif okunarak başlanacak, çocuklarımız için tertiplediğimiz oyunlar ile devam edecektir. 

Etkinliğimiz 06 Mayıs 2018 Pazar Günü  Saat 10:00'da olup Küçük Bozcamahmut yaylasında  yapılacak Şenliğe Tüm akrabalarımızı köylülerimizi davetlidir dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
Konya altın alış-satış
Konya altın alış-satış