Karatay Belediyesi Eğitime Destek Oluyor

Eğitime olan desteği ile dikkat çeken Karatay Belediyesi, okul bahçelerinde kumlama, tretuvar, yeşil alan ve çevre düzenleme çalışmalarını ve bakım onarım faaliyetlerini ihtiyaçlar doğrultusunda gerçekleştiriyor.

Karatay Belediyesi Eğitime Destek Oluyor
Karatay Belediyesi Eğitime Destek Oluyor Admin
Bu içerik 1368 kez okundu.

Karatay’daki okulların fiziki manada her türlü ihtiyacının giderildiğini belirten Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, öğrencilerinin daha rahat bir eğitim görmeleri için belediye olarak gerekli çalışmaların yapıldığını dile getirdi. Başkan Hançerli, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın daha da modern ve rahat koşullarda eğitim alabilmeleri için Karatay Belediyesi olarak imkanların seferber edildiğini ve Karatay’da eğitim kalitesinin daha da artırılması için eğitime destek vermeye devam edeceklerini dile getirdi.

 

Eğitim Yatırımları ile Türkiye’de İlkleri Gerçekleştiren Belediye

Başkan Mehmet Hançerli göreve geldiği ilk günden itibaren eğitime büyük önem verdiklerini vurguladı. Başkan Hançerli Karatay Belediyesi İHO, Karatay Belediyesi 23 Nisan İHO, Fetihkent Ortaokulu, Mehmetçik Ortaokulu, Kurtuluş İlkokulu, Fetihkent Anaokulu, Gaziosmanpaşa Anaokulu, Erenler Anaokulu, Koyunoğlu İlkokulu, Şekibe Aksoy İlkokulu, Halil Bahçeci İlkokulu, Birol Polat İlkokulu, Namık Kemal Ortaokulu, Mahide Koşukçu İlkokulu, Feritpaşa İlkokulu, Ulubatlı Hasan ilkokulu, Ahmet Haşhaş İlkokulu, Akçeşme İlkokulu, Hayıroğlu ve Ovakavağı İlkokullarının eğitime kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Başkan Hançerli, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek 10 okula 120 ek derslik yaptıklarını, yine bir ilk olarak da Belediye bütçesinden Kurtuluş, Mehmetçik ve Fetih İlkokullarını tamamlayarak eğitime kazandırdıklarını söyledi.  Karatay Belediyesi İmam Hatip Lisesi ve Karatay Belediyesi 23 Nisan İmam Hatip Ortaokulu’nun yapıldığını belirten Başkan Hançerli, İlçeye kazandırdıkları üç anaokulunda da öğrencilerin eğitim gördüğünü belirtti. Başkan Hançerli Karatay’a kazandırılacak 4. ve 5.  Anaokullarının proje çalışmalarının da tamamlandığının müjdesini verdi.

 

Eğitime verdikleri desteğin sadece okul yapmakla sınırlı kalmadığını vurgulayan Başkan Hançerli; öğrencilerin spor ihtiyacını da göz önünde bulundurarak 5 okula 5 spor salonu ve 16 suni çim saha yaptıklarını söyledi. 75 okula 75 kütüphane 75.000 kitap hediye edildiğini dile getiren Başkan Hançerli, Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile yapılan protokol ile İlçe Halk Kütüphanesini Karatay Belediyesi Hizmet Binasının giriş katında hizmete açtıklarını belirtti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
Konya altın alış-satış
Konya altın alış-satış