KTO Başkanı Dr. Seyit KARACA' nın "18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi' nin 103. Yıl dönümü" mesajı

KTO Başkanı Dr. Seyit KARACA' nın "18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi' nin 103. Yıl dönümü" mesajı

KTO Başkanı Dr. Seyit KARACA' nın
KTO Başkanı Dr. Seyit KARACA' nın Admin
Bu içerik 1121 kez okundu.

Bugün, Kahraman şehitlerimiz sayesinde Türk Milletinin özgürlük ve vatanı için gerektiğinde neleri feda edebileceğini bir kez daha kanıtladığını gösteren 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günüdür.

 

Çanakkale sonsuzluktur, Çanakkale anaların evlatlarını vatana ve millete hediye ettiği gündür. Çanakkale, imanlı yüreklerin bağımsızlık, hürriyet ve vatan sevgisiyle dolu nidalarıyla Hakka yürüyüşüdür. Çanakkale tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün imkânsızlıklara rağmen vatanını korumak için verdiği milli mücadelenin destanıdır.

 

Çanakkale öyle bir destandır ki bütün dünyanın, milletimizin iman gücünü gördüğü ibretlik bir derstir. 103 yıl önce şahadet şerbetini içen şehitlerimizin bizlere bıraktığı en büyük miraslardandır Çanakkale. Bugün o kutsal mirasın emanetçileri olan bizlerin görevi her türlü hile ve tuzağa rağmen kardeşçe bir ve beraber yaşama arzumuzu, vatanımızı ve bağımsızlığımızı 103 yıl önceki aynı kararlı irade ile korumaktır.

 

Afrin Zeytindalı Operasyonunda mücadele veren Mehmetçiğimiz, atalarının bıraktığı mirasın nöbetçileri olarak vatanımızı korumak için görev yapıyorlar. Afrin’de canlarını veren aziz şehitlerimiz, kahraman dedeleriyle buluştular bile. Hem onlar hem de şehit atalarımız milletimizin gönlünde taht kurup, tarihe adlarını emsalsiz şekilde yazdırdılar. Bizler, üzerinde bağımsız olarak yaşadığımız bu vatanı tüm şehitlerimize borçlu olduğumuzu bilerek yaşamalı, onların mirasına, kutsal emanetine zeval getirmemek için çalışmaya devam etmeliyiz.

 

Gözlerimizi yaşartan bu duygu ve düşünceler ile 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümünde Hakka yürüyen kahramanlarımızı ve vatan toprağı için canlarını veren tüm şehitlerimizi Konya Tabip Odası Yönetim Kurulu adına rahmet ve minnetle anıyorum.

 

 

                                                                       Dr. Seyit KARACA

                                                                Konya Tabip Odası Başkanı

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
Konya altın alış-satış
Konya altın alış-satış