Mustafa Öksüz'den, Soy Ağacı uyarısı! O bilgiyi aman paylaşmayın

Konya'da Faaliyet Gösteren İnterbim Bilişim Teknolojileri Bilişim Uzmanı Mustafa Öksüz alt-üst soy öğrenen " "e-Devlet" sistemi üzerinden öğrenen vatandaşların bu bilgileri sosyal medyada paylaşmasının çok riskli bir durum olduğunu söyledi.

Mustafa Öksüz'den,  Soy Ağacı uyarısı! O bilgiyi aman paylaşmayın
Mustafa Öksüz'den,  Soy Ağacı uyarısı! O bilgiyi aman paylaşmayın Admin
Bu içerik 1221 kez okundu.

Konya'da Faaliyet Gösteren İnterbim Bilişim Teknolojileri Bilişim Uzmanı Mustafa Öksüz, devletimiz tarafından E devlet üzerinden “Soy ağacı hizmeti kişisel anlamda  faydalı  bir hizmet olduğunu fakat bu bilgilerin sosyal medyada paylaşılıyor olması ilerisi için sorunlar oluşturabileceğini söyledi.

Günümüz teknoloji çağında her yapılan bir yenilik çıktığında bilgisayar korsanları tarafından onları olumsuzlaştıracak hamleler bilgisayar korsanlarına yeni bir iş kapısı oluşturuyor.

soy ağacını öğrenenler elde ettikleri bilgileri dolandırıcılar için yeni bir kütüphane oluşturabilir.  Bunu çok basit bir örnek verecek olursak, bir bankayı, yada bazı kurumları aradığınızda annenizin kızlık soyadı sorulur. Siz sosyal medyada, soy ağacını açık şekilde paylaştığınızda bu bilgiler bilgisayar korsanları için yeni bir veri bankası oluşturmuş oluryor. ” diye konuştu. 

42haber.net

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
Konya altın alış-satış
Konya altın alış-satış