Türk Hava Kurumunun 93. Kuruluş yıldönümü

16 Şubat 1925’te Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ’İstikbal Göklerdedir’ öngörüsü ile kurulan sivil havacılık teşkilatı Türk Hava Kurumu 93. yaşını kutladı.

Türk Hava Kurumunun 93. Kuruluş yıldönümü
Türk Hava Kurumunun 93. Kuruluş yıldönümü Admin
Bu içerik 855 kez okundu.

Türk Hava Kurumu Konya Şubesi, Türk Hava Kurumu’nun kuruluşunun 93. yıldönümü nedeniyle Atatürk anıtına çelenk sundu. Törene Thk Konya yönetimi, Thk Genç Kanatlar ve Üniversitelerin Havacılık kolları katıldı törende konuşan THK Konya Şube Başkanı Nezih DAĞDEVİREN, Türkiye’de havacılık sanayisini kurmak, askeri, sivil, sportif ve turistlik havacılığın gelişmesi amacıyla kurulan Türk Hava Kurumu’nun 93. yılını kutladıklarını söyledi.
Türk Hava Kurumunun 16 Şubat 1925 yılında Atatürk’ün talimatıyla kurulan Cumhuriyet’in en eski ve köklü kurumlarından biri olduğunu ifade eden Nezih DAĞDEVİREN,  Türk Hava Kurumunun Atatürk’ün “İstikbal Göklerdedir” özdeyişinde manasını bulmuş ve o günden bu güne havacılık konusunda Model Uçak, Planör, Yelken kanat, Yamaç Paraşüt ve Paraşüt eğitimi faaliyetlerini ücretsiz vererek çalışmalarını sürdürmektedir. Türk Hava Kurumunun havadan yangın söndürme imkân ve kabiliyetini ülkemize kazandıran ve halen bu hizmeti yürüten tek milli kurum olduğunu,  hedefimiz her yıl orman yangınları sebebiyle kaybettiğimiz ağaç sayısını en düşük seviyeye indirmek olduğunu ifade eden Nezih Dağdeviren.  Avrupa kıtasının en modern helikopter filosuyla Türkiye'nin 17 noktasında Sağlık Bakanlığımız çatısı altında hava ambulans hizmeti veriyoruz. Kurumumuzun bu ambulans helikopterlerinden biriside Konya’da bölge insanımıza hizmet vermektedir, Ambulans uçaklarımızla organ bekleyen hastalara uçaklarımızla organ taşıyoruz dedi. 

            Konya’da şube olarak THK Genç Kanatlar, Üniversiteler, Liseler, havacılık kolları ve kulüplerine model uçak , yamaç paraşütü, ve diğer branşlarda eğitimler verdiklerini belirten Nezih DAĞDEVİREN havacılığa meraklı hemşerilerimizi şubemize bekliyoruz dedi
 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya'da Altın Sektöründe Önemli Firma,
Konya'da Altın Sektöründe Önemli Firma, "Mayda Gold"
Karatay’da hedef “sıfır atık”
Karatay’da hedef “sıfır atık”