6. Karatay Konferanslarında Çocuk Gelişimi Aile Mutluluğu Konuşuldu

​Karatay Belediyesi Meclis Salonu'nda yoğun bir katılımla gerçekleşen konferansta çocuk gelişimi ve sağlıklı aile ilişkileri üzerine konuşan Yrd.Doç.Dr.Hatice Yalçın katılımcılara çok önemli bilgiler aktardı.

6. Karatay Konferanslarında Çocuk Gelişimi Aile Mutluluğu Konuşuldu
6. Karatay Konferanslarında Çocuk Gelişimi Aile Mutluluğu Konuşuldu Admin
Bu içerik 852 kez okundu.

Karatay Belediyesi KTO Karatay Üniversitesi ve Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 6.sı düzenlenen Karatay Konferanslarında, Yrd.Doç.Dr. Hatice Yalçın’ın sunumuyla “Çocuğunuz ve Ailenizle Tanıştınız mı?” konulu konferans gerçekleştirildi. Karatay Belediyesi Meclis Salonu'nda yoğun bir katılımla gerçekleşen konferansta çocuk gelişimi ve sağlıklı aile ilişkileri üzerine konuşan Yrd.Doç.Dr.Hatice Yalçın katılımcılara çok önemli bilgiler aktardı.

 

        Yrd.Doç.Dr.Hatice Yalçın aile kurumunun sağlam temeller üzerinde inşa eilebilmesi için karşılıklı anlayış ve hoşgörünün önemine dikkat çekti. Yrd.Doç.Dr.Yalçın eşler arasındaki uyumun aile mutluluğunda büyük önem taşıdığını belirterek; mutlu bir aile ortamında yetişecek çocuklarında özgüveni yüksek bireyler olarak toplumda yer alacağına değindi.

 

"Çocuklar söylediklerimizi değil, yaptıklarımızı yaparlar"

Yrd.Doç.Dr. Hatice Yalçın çocukların anne babalarından sadece görgü kurallarını değil, hayata bakış açısını da öğrendiklerini; onlardan öğrendikleri ile hayatı anlamlandırdıklarını belirtti. Yrd.Doç.Dr.Hatice Yalçın bireyin yaşadıklarından ve genetik yapısından dolayı kalıplaşmış bakış açıları olduğunu söyleyerek, bu bakış açısıyla her şeye muhalif bakılabileceğini ya da durumun olgunca  yorumlanabileceğini söyledi. Yrd.Doç.Dr.Hatice Yalçın "Her şeye sızlanmadan önce, bu gözlüklerimizle yüzleşmemiz gerekiyor.  Sadece gençlere değil, “çocuk yetişkinlere” de şu lafı hep söylüyorum: Hayatta her şey başımıza gelebilir. Eğer başımıza gelen şeylerden dolayı sürekli kendimizi suçlarsak hep pişmanlık ve ezilmişlik duygularıyla savaşır dururuz. Bu zor duygular bizi esir etmemesi için bakış açılarımızla yüzleşmemiz gerekir." dedi.

       

Yrd.Doç.Dr.Hatice Yalçın, katılımcılara ve Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli’ye teşekkür ederek konferansı tamamladı. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya'da Altın Sektöründe Önemli Firma,
Konya'da Altın Sektöründe Önemli Firma, "Mayda Gold"
Karatay’da hedef “sıfır atık”
Karatay’da hedef “sıfır atık”