Koyunlarım neden ikiz kuzulamıyor?

Bu soruyu birçok üretici kendi kendine sormuştur, acaba benim koyunlarım neden ikiz kuzulamıyor?

Koyunlarım neden ikiz kuzulamıyor?
Koyunlarım neden ikiz kuzulamıyor? Admin
Bu içerik 1976 kez okundu.

Hayvancılık zor ve oldukça meşakkatli bir iştir. Hiç şüphesiz bu zorlukla birlikte önemli olan çekilen cefaya değecek yüksek verimi elde etmektir.

Yüksek verim elde etmenin önemli unsurlarından birisi de hiç şüphesiz sağlıklı yavru elde etmektir.

Koyun ve keçi sürüleri olan üreticilerden hangisi istemez ki sürüde bulunan bütün koyun ve keçiler birkaç hafta içinde hem de önemli oranda ikiz yavrulasın.

Koyun ve keçi sürüsünün aynı dönemde yavrulaması ve yavruların birlikte büyütülmesi mutlaka oldukça önemlidir. Bu şekilde maliyetlerle birlikte işçilikten ciddi kazanım sağlanırken ve üretici için de oldukça ekonomiktir. Graffol'un koç ve teke katımından 15 gün önce kullanılması halinde koyun ve keçilerde ikiz yavrulama oranı yüzde 65 artmaktadır.

Süt sığırcılığı yapan üreticilerin sahip olduğu inekler de her yıl düzenli olarak yavrulamalı ki üretici hak ettiği geliri elde etsin.

Dolayısıyla hayvanların düzenli olarak yavrulaması çok önemlidir. Doğumdan sonra 60 gün içinde kızgınlık göstermeyen inekte; Realite ilaç tarafında geliştirilen graffol 5’er gün arayla 3 defa verilmesinin ardından kullanılmasıyla hayvandaki vitamin ve mineral eksikliğini gidererek ineğin kızgınlık göstermesini sağlamakta. 

koyun kuzulama koyun ikiz kuzulama koyunun ikiz kuzulaması için ne yapmalı inek buzağlama inek her yıl buzağlama inek kızgınlık ineğin kızgınlığa gelmesi için ne yapmalı realite ilaç graffol keçi ikiz kuzulama koyun keçi inek
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
Konya altın alış-satış
Konya altın alış-satış