Karatay Yenilenmeye Devam Ediyor

​Karatay’a daha modern bir yapı kazandırmaya yönelik çalışmalarını aralıksız sürdüren Karatay Belediyesi kamulaştırma çalışmalarında rekor seviyeye ulaştı. Karatay Belediyesi 2004-2017 yılları hizmet dönemi içerisinde 91 Milyon TL kamulaştırma harcaması gerçekleştirerek Karatay’ın çehresini değiştirmeye devam ediyor.

Karatay Yenilenmeye Devam Ediyor
Karatay Yenilenmeye Devam Ediyor Admin
Bu içerik 1505 kez okundu.

Karatay’da gerçekleştirilen kamulaştırma çalışmaları hakkında bir açıklama yapan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Halkın beklentileri ve ihtiyaçları doğrultusunda hizmet veren Karatay Belediyesi’nin bir taraftan ilçe halkının daha modern ve ferah bir Karatay’da yaşaması için kamulaştırma işlemlerine yönelik satın alma veya trampa ile vatandaşı mağdur etmeden imar uygulamaları gerçekleştirilirken, diğer taraftan da toplu konut ve kentsel dönüşüm projelerini hayata geçirdiğini belirtti. Karatay Belediyesince kamulaştırma mülk sahipleri ile bire bir görüşülerek, hak sahiplerinin evinden en küçük müştemilatlarına kadar rızaları doğrultusunda kamulaştırma çalışmaları yapıldığının altını çizdi.

 

“Karatay’a 14 yılda 13.664 daire kazandırarak özel sektör için bir ışık yaktık”

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli göreve geldiği 2004 yılından itibaren gerçekleştirdikleri toplu konut hamleleri ile ilçeye 13.644 daire kazandırdıklarını belirtti.  Karatay Belediyesi öncülüğünde 1993-2004 yılları arasında gerçekleştirilmiş 6.356 daire olduğunu hatırlatan Başkan Hançerli aynı dönemde kurulan 15 yapı kooperatifi bulunduğunu dile getirerek: 2004-2017 yılları arasında 24 toplu konut projesini hayata geçirerek Karatay’ın hizmetine sunduklarını ifade etti.

 

 Başkan Hançerli “Karatay Belediyesi olarak ilçeye kazandırdığımız toplam 20.000 dairenin 13.664 adeti 2004-2017 yılları arasında gerçekleşti. Hemşerilerimizin, Konya'nın merkezinde yer almasına rağmen bir çöküntü alanı görünümünde olan evlerden kurtulup; modern mimari ile inşa edilmiş evlerde ikamet etmeleri en büyük hedefimizdir” dedi. "Bütün hemşerilerimize toplu konut hamlelerimizde gösterdiği yoğun ilgi ve verdikleri destek için çok teşekkür ediyorum," diyen Başkan Hançerli, kentsel dönüşümün Konya'nın vitrini olan Karatay'ı yapılaşma alanında daha da büyük bir marka ilçe yapmak için çok önemli olduğunu belirtti. Başkan Hançerli, gerçekleştirilen toplu konut çalışmaları ile bölgenin gelişmesi noktasında bir ivme kazandırdıklarını söyledi.

 

“Karatay’da Mimari Yeşille İç İçe Gelişiyor”

Karatay'ı yeşillendirme çalışmalarında büyük mesafe kat eden Karatay Belediyesi; park, bahçe uygulaması ve ağaçlandırmalarla kişi başına düşen yeşil açık alan oranını ciddi oranda arttırdı. 2004 yılı öncesinde 752.750 m2 olan yeşil alan miktarı 2004 yılında başlatılan yeşillendirme çalışmalarıyla 4.496.480 m²'ye çıkarıldı. Buna göre yeşil alan oranı 7 kattan fazla artış gösterdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
Konya altın alış-satış
Konya altın alış-satış