Karatay Belediyesi’inden Şeb-i Arus’a Gelen Misafirlere Sıcak Karşılama

Karatay Belediyesi 7-17 Aralık tarihleri arasında devam Hz. Mevlana'nın 744. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenlerinde, Mevlana Kültür Merkezi önünde kurulan ikram çadırında geleneksel hale getirdiği salep ikramını gerçekleştiriyor.

Karatay Belediyesi’inden Şeb-i Arus’a Gelen Misafirlere Sıcak Karşılama
Karatay Belediyesi’inden Şeb-i Arus’a Gelen Misafirlere Sıcak Karşılama Admin
Bu içerik 1180 kez okundu.

Salep ikramından memnun olan vatandaşlar ise gelenekleri yaşattığı için Karatay Belediyesi'ne teşekkür ediyor.

        Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli Şeb-i Arus törenleri boyunca her gün 15:00-22:00 saatleri arasında misafirlere salep ikrama devam edileceğini belirtti. Başkan Hançerli “Hazreti Mevlana’nın diyarı Karatay’a ülkemizin ve dünyanın her yerinden gelerek, Şeb-i Arus törenlerine katılan ziyaretçilerin hem anılarında hem de damaklarında hoş bir tat bırakmak için geleneksel hale getirdiğimiz salep ikramımız bu yılda gerçekleştiriyoruz. Yapılan salep ikramıyla konuklarımıza Konya’nın ve Karatay’ın misafirperverliğini ve hoşgörüsünü yaşatmaya çalışıyoruz. Salep kültürümüzün bir parçası biz de bu kültürü Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanından gelen konuklarımıza hatırlatma ve tanıtma gayreti içerisindeyiz.  Misafirlerimizin de ikramımızdan hoşnut kalmaları bizi ziyadesi ile mutlu ediyor.” dedi.

        Hz. Mevlana’yı anma törenleri için Konya'ya gelen misafirler ise Konya'yı çok beğendiklerini söyleyerek salep ikramına ve Konya'nın misafirperverliğine hayran kaldıklarını belirtti. Karatay Belediyesi, Vuslat törenleri nedeniyle Şeb-i Arus gününe kadar Mevlana Kültür Merkezi’nin bahçesine kurduğu çadırda konuklara 15.00-22:00 saatleri arasında sıcak salep ikram etmeye devam edecek. 17 Aralık Pazar Günü ise ikramlar Konya Büyükşehir Belediyesi Spor ve Kongre Merkezi önünde gerçekleşecek.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya altın alış-satış
Konya altın alış-satış
Konya'da Altın Sektöründe Önemli Firma,
Konya'da Altın Sektöründe Önemli Firma, "Mayda Gold"