Karatay Protokolü Eğitime Destek İçin Bir Araya Geldi

​Karatay Kaymakamlığı, Karatay Belediyesi, Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü kısa adı AKİP olan Akademik Kaliteyi İyileştirme Projesi için bir araya geldi.

Karatay Protokolü Eğitime Destek İçin Bir Araya Geldi
Karatay Protokolü Eğitime Destek İçin Bir Araya Geldi Admin
Bu içerik 1062 kez okundu.

Toplantıda söz alan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli üniversite sınavına hazırlanan maddi imkanı kısıtlı ve başarılı öğrencilere soru bankaları ve eğitim fasikülleri sağlayacak AKİP projesinin Karatay’daki yüksek eğitim kapasitesini daha da yukarılara taşıyacağını belirtti. Başkan Hançerli fiziki olarak okulların çevre düzenlemelerinin yapıldığını 75 okula 75 kütüphane, 20 okul, 5 kapalı spor salonu ve 16 suni çim sahayı belediye öz kaynakları ile eğitim camiasına kazandırdıklarını söyleyerek; Karatay’ın fiziki açıdan eksiği kalmadığını vurguladı. Başkan Hançerli, yapılan binaların içerisinde verilen eğitimi daha da pekiştirmek için kurumlar arası işbirliği ile çalışıldığını söyledi. “Gençler bizim geleceğimizdir” diyen Başkan Hançerli, Cumhuriyetimizi emanet edeceğimiz gençlerimizin daha iyi yetiştirilmesi için çalışmaların aralıksız süreceğini belirtti. AKİP projesinin hayırlı olması temennisinde bulunan Başkan Hançerli, kurumlar arası işbirliğinin önemine değindi.

 

Başkan Hançerli’nin ardından söz alan Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Büyükmanav 11 ve 12’ların üniversiteye sınavına hazırlıkları aşamasında öğrencilerin eğitim ve öğretimlerine katkıda bulunmak amacıyla AKİP projesinin çok önemli olduğunu söyled. Büyükmanav Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli’ye hem AKİP projesine verdiği büyük destek hem de yaptığı eğitim yatırımları için teşekkürlerini sundu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
Konya altın alış-satış
Konya altın alış-satış