Karatay'da Değişim Devam Ediyor

2016 yılında 680 adet, 2017 yılının ilk altı ayında 521 adet yıkım ruhsatı düzenledi.

Karatay'da Değişim Devam Ediyor
Karatay'da Değişim Devam Ediyor Admin
Bu içerik 1443 kez okundu.

        Gerçekleştirdiği kentsel dönüşüm projeleri ile adından sıkça söz ettiren Karatay Belediyesi; kentsel dönüşüm çalışmaları çerçevesinde 2016 yılında 680 adet, 2017 yılının ilk altı ayında 521 adet yıkım ruhsatı düzenledi.

 

            Ayrıca metruk bir hal almış, terk edilmiş ya da amacı dışında kullanılmaya müsait yapıların yıkımı; belediye ekiplerinin tespiti ve vatandaş ihbarları doğrultusunda değerlendirilerek Karatay Belediyesi tarafından gerçekleştirilmektedir. Maili inhidamlık (çökme ihtimali olan) yapıların sayısı ise 2016 yılında 146 adet, 2017 yılının ilk altı ayında 86 adet olarak tespit edilerek yıkımları gerçekleştirilmiştir.

 

        Konuyla ilgili bir açıklama yapan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli metruk binaların oluşturabileceği tehlikelere dikkat çekerek; "Kontrolsüz olarak kendiliğinden çökmeleri halinde can ve mal güvenliğini tehdit edecek bu yapıların Belediye ekiplerimizce yıkılmaları hem vatandaşlarımızın güvenliği için, hem de bu mekanlarda illegal işlerin yapılmasının önüne geçilmesi için gereklidir. Tehlike oluşturan metruk binaların yıkılması şehir estetiği açısından da çok önemlidir." dedi.

       

        Karatay'da kentsel dönüşümün yolunu açmak içinde eski binaların yıkımının gerekliliğine değinen Başkan Hançerli; Karatay'ın sürekli bir gelişim içinde ilerlemesi için çalışmaların aralıksız devam edeceğini belirtti. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
Konya altın alış-satış
Konya altın alış-satış