Karatay Belediyesinden 24. Toplu Konut Hamlesi

Mevlana Türbesine yürüme mesafesinde 24. Toplu Konut Hamlesi olan 1200 konutluk Kerimdede Mahallesi toplu konut çalışmasını hayata geçiriyor. Daire kura çekimi Karatay Belediyesi Meclis Salonu'nda 18 Temmuz Salı günü saat 09:00'da başlatıldı.

Karatay Belediyesinden 24. Toplu Konut Hamlesi
Karatay Belediyesinden 24. Toplu Konut Hamlesi Admin
Bu içerik 3166 kez okundu.

        Yaptığı toplu konut hamleleri ile Karatay'ın marka değerini sürekli yükselten Karatay Belediyesi; şehrin merkezinde Mevlana Türbesine yürüme mesafesinde 24. Toplu Konut Hamlesi olan 1200 konutluk Kerimdede Mahallesi toplu konut çalışmasını hayata geçiriyor. Daire kura çekimi Karatay Belediyesi Meclis Salonu'nda 18 Temmuz Salı günü saat 09:00'da başlatıldı.

        Arsa sahiplerinin daire kura çekiminde konuşan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Karatay'ın merkezinde yer alan Kerimdede Mahallesi'nin çöküntü alanı görüntüsünden kurtarılması, eski yapıların yerine modern ve daha yaşanabilir evler yapılması için çalışmaları başlattıklarını söyledi. Kerimler, Küçükkumköprü, Mengene, Sarıyakup Caddesi ile Hacı Ömerler ve Topraklık Cami Sokaklar arasında kalan 158.240 m2 alanda gerçekleştirilen kentsel dönüşüm çalışması ile Karatay'ın daha güzel bir çehreye sahip olacağını belirten Başkan Hançerli; Hemşerilerimizin, Konya'nın merkezinde yer almasına rağmen bir çöküntü alanı görünümünde olan evlerden kurtulup; modern mimari ile inşa edilmiş evlerde ikamet etmeleri en büyük hedefimizdir."dedi. Başkan Hançerli Belediye olarak görevlerinin kooperatifi kurmakla bitmediğini belirterek; yeşil alan çalışmaları, yol düzenlemeleri ile çalışmaların sürekli devam edeceğini söyledi. İlerleyen tarihlerde üye kayıtlarının da başlayacağını belirten Başkan Hançerli, "Kentsel Dönüşümde Türkiye'ye Örnek Belediye" projemiz ile, Yaşanabilir ve Estetik Şehirler Proje Yarışmasında Jüri Özel Ödülüne layık görüldüklerini vurguladı.

"Bütün hemşerilerimize toplu konut hamlelerimizde gösterdiği yoğun ilgi ve verdikleri destek için çok teşekkür ediyorum."diyen Başkan Hançerli, kentsel dönüşümün Konya'nın vitrini olan Karatay'ı yapılaşma alanında da daha büyük bir marka ilçe yapmak için çok önemli olduğunu belirtti. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
Konya altın alış-satış
Konya altın alış-satış