Karatay Belediyesi Sokak Hayvanlarını Unutmuyor

"Sıcakların artmasıyla birlikte, sokak hayvanları için yiyecek ve su bulmak daha da zor bir hal alıyor.

Karatay Belediyesi Sokak Hayvanlarını Unutmuyor
Karatay Belediyesi Sokak Hayvanlarını Unutmuyor Admin
Bu içerik 1237 kez okundu.

            Karatay Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Ekipleri, yem ve su bulmakta zorlanan sokak hayvanları için 34 besleme istasyonuna düzenli olarak yem ve su bırakarak sokak hayvanlarını doyuruyor . Ekipler aynı insanlar gibi hayvanlarında su ve yiyecek ihtiyacına sahip olduklarını, özellikle sıcak havalarda su bulamayan hayvanların ölmelerinin kaçınılmaz olduğunu ve bu nedenle beslemelerin yıl boyunca düzenli olarak devam ettiğini belirtiyor.

"Dostlarımızı korumak boynumuzun borcu"

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, savaşta ordularına; "Hayvanları telef etmeyin" diye buyuran bir Peygamberin ümmeti olduğumuzu belirterek, "Bizler hayvan haklarına yönelik ilk düzenlemeleri yapan, fakir insanlar için kurulan aşevlerinde insanlardan başka kedi ve köpek  gibi hayvanları da koruyan ecdadın torunları olarak sokak hayvanlarını kışın açlığa, yazın da susuzluğa karşı korumaya gayret ediyoruz. Bu sevgi ve şefkat anlayışıyla dünya üzerinde hayatı paylaştığımız dostlarımızı koruyup kollamak boynumuzun borcudur" dedi.

"Bu insanlık görevidir"

Vatandaşlara sokak hayvanlarını sulamak için çağrı yapan Başkan Mehmet Hançerli, "Havalar aşırı sıcak geçiyor, hayvanlar sokaklarda perişan bir halde dolaşmakta. Bir an önce kaplar sokaklara konulmalı, su kaplarından sokakta yaşayan kedi ve köpeklerin yanı sıra kuşlar da yararlanmalı. Vatandaşlar da kapılarının önlerine, balkonlarına ve teraslarına mutlaka su kabı koysun. Bu bir insanlık görevidir. " diye konuştu. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
Konya altın alış-satış
Konya altın alış-satış