Kayan’dan yaz okulu uyarısı

Eğitim-öğretim döneminin tamamlanmasıyla birlikte çocuklar için yaz tatili süreci başladı.

Kayan’dan yaz okulu uyarısı
Kayan’dan yaz okulu uyarısı Admin
Bu içerik 1080 kez okundu.

Belediyeler ve özel kurumlar tarafından düzenlenen dini değerler, Kur’an-ı Kerim, kültür-sanat, yüzme, futbol, basketbol, voleybol gibi alanlarında faaliyet gösteren yaz okulları, öğrencilere fırsat sunuyor. Yaz okulu denince her ne kadar akla okul çocukları ve gençler gelse de artık okul öncesi çocukları için de programlar hazırlanıyor. 

Büyüme ve gelişmenin en hızlı olduğu süreç olarak kabul edilen 0-6 yaş aralığındaki okul öncesi dönemin çocukları için yaz okulunun önemli bir fırsat olduğunu kaydeden Meram Minik Dehalar Özel Kreş Gündüz Bakım Evi Kurucu Müdiresi Zehra Kayan, “Yaz okullarında spor aktiviteleriyle desteklenen fiziksel hareketler ve oyunlar, okul öncesi dönemdeki çocukların kişilik gelişimine yardımcı olmakta ve onların özel becerilerinin farkına varmalarını sağlamakta. Bunun yanında oyun biçiminde yapılan etkinliklerle, çocukların vazgeçilmezi olan oyun oynama ihtiyacı fiziksel aktiviteyle pekiştirilmiş olmaktadır. Yüzme, at binme, spor yapma gibi faaliyetlerle çocukların beden gelişimi desteklenmekte ve sağlıklı yaşamanın önemini anlayıp alışkanlık haline getirebilmektedir. Ayrıca yaz okulları, uzun bir eğitim-öğretim döneminin ardından öğrenilen bilgilerin eğlenceli bir tatil ortamında tekrarlanıp kalıcı hale getirildiği ve edinilmiş bilgilere yenilerinin eklendiği bir ortam olması sebebiyle, eğitime üç ay kadar uzun bir ara vermek istemeyenler için ideal bir seçim.” Dedi.

 

Kayan, “Aileler yaz okullarını araştırırken; kendi yaş grupları içerisinde çocuk dostu eğitim ortamlarında, çocukların el, yaşam ve akademik becerilerini, yaratıcılıklarını geliştiren bununla birlikte daha çok yeşillik bir alan içerisinde, temiz havada gerçekleştirilecek su, toprak ve doğa ile iç içe yapılacak farklı etkinliklerle çocukları ruhen, bedenen ve akademik olarak yeni eğitim dönemine hazırlayacak kurumlar olması önemlidir.” Şeklinde konuştu. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya altın alış-satış
Konya altın alış-satış
Konya'da Altın Sektöründe Önemli Firma,
Konya'da Altın Sektöründe Önemli Firma, "Mayda Gold"