Konya’da Eskilliler Derneğinin İftarına yoğun ilgi!

Aksaray'ın Eskil İlçe Kültür, Eğitim ve Dayanışma Derneğince gerçekleştirilecek organizasyonla Konya'da yaşayan Eskilliler iftarda buluştu.

Konya’da Eskilliler Derneğinin İftarına yoğun ilgi!
Konya’da Eskilliler Derneğinin İftarına yoğun ilgi! Admin
Bu içerik 1254 kez okundu.

Yakın bir zamanda Konya’da bir grup memleket sevdalısı Eskilli’lerin kaynaşması, haklarını savunmak adına genç arkadaşımız Eskil'in Gözlük Yaylası'ndan ve Konya'da ikamet eden Süleyman Altan başkanlığında kurulan Eskil Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği'ni bugün Konya'da Mevlana Kültür Merkezi yanındaki Erol Olçok İlkokulu (eski Feritpaşa İlkokulu) bahçesinde çok yoğun katılımın olduğu iftar yemeği verdi.

İftar Programına Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Eskil Belediye Başkanı Niyazi Alçay, Konya Hakimi Alparslan Keskin, Ak Parti Eskil İlçe Başkanı Mustafa Zavlak, CHP Eskil İlçe Başkanı Mehmet Keskin, Meram Belediyesi, Ak Parti Eskil İlçe Başkanı Mustafa Zavlak, Meram Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Rahim Kesmez,  Ak Partiden Belediye Başkan aday adayı İsmail Meral, İsmi belediye Başkan aday adayları arasında geçen Aksaray Atatürk Ortaokulu Müdürü Recep Çelen, Belediye Başkanı aday adayı olacağını açıklayan dernek yönetimine sürekli olarak yardım eden Ömer Uzar, Eskil eski İlçe Milli Eğitim Müdürü Tuncay Altan, Eskil İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Salih Altan, Udi Sanatçı Özcan Çakın,  Eskil Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Süleyman Altan, Dernek Yönetim Kurulu üyeleri ile  birlikte yaklaşık Bin 500 Eskilli katıldı.

Programa teşrif eden, edemeyen tüm hemşerilerime teşekkürü bir borç bilirim sözleriyle mikrofona gelen Eskil Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Süleyman Altan, “Elde ettiğimiz verilere göre Konya’da 16 Bin civarında Eskilli yaşıyor ve bu rakam Konya’nın 14 ilçesinin nüfusundan daha fazla. Birlik, beraberlik önemli kavramlar. Sloganımız da bir elin nesi var, 16 Bin elin sesi var! Dolayısıyla bizler 2 ay önce Konya’da açtığımız derneğe beklentimizin çok üstünde ilgi var. İnşallah bu tür faaliyetlerimiz artarak devam edecek. Buradan bu organizasyonun gerçekleşmesinde çaba gösteren tüm isimsiz kahramanlara sonsuz teşekkürler.” Dedi.

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Annesinin de Eskilli olduğunu hatırlatarak başladığı konuşmasında, “Karatay Belediyesi olarak tüm Karatay’a, insanına eşit bir şekilde ve büyük bir özveriyle ve gayretle hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Karatay’da da başta Sedirler, İşgalaman bölgesi olmak üzere burada yaşayan önemli bir nüfusu da Eskilliler oluşturmaktadır. Öyle ki Karatay’da ikinci bir Eskil yaşamakta ve neredeyse burada yaşayan Eskilli nüfusu Eskil’de yaşayanları rakam olarak geçecek. Ayrıca birlik beraberlik adına, kaynaşma adına bu tür faaliyetleri gerçekleştiren kardeşlerimizi tebrik ediyorum.” Diye konuştu.

Eskil Belediye Başkanı Niyazi Alçay’da, “Hemşerilerimiz Konya gibi kutsal bir beldede yaşamaktalar. Böyle bir şehirde bir araya gelen bir avuç memleket sevdalısı arkadaşımız öncülüğünde kurulan bu derneğin iki ay gibi bir sürede yaklaşık Bin 500 kişiyi bir araya getirmesi mutluluk verici. Eskil Belediyesi olarak, gurbette yaşayıp Eskil özlemi çeken ve dernek çatısı altında toplanan hemşerilerimizin yanında olacağız. Kendi imkanlarıyla iftar programı düzenleyerek bizi hemşerilerimizle bir araya getiren dernek başkanımıza, yönetim kurulu üyelerimize ve programda emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.” Şeklinde konuştu.

Konuşmalar sonrası yenilen iftar yemeğinde ve yemek sonrasında sohbet eden Eskilliler hasret giderdiler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
Konya altın alış-satış
Konya altın alış-satış