KTO Başkanı Dr. Seyit KARACA'nın “19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ” mesajı

Konya Tabip Odası Başkanı Dr. Seyit KARACA' nın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili mesaj yayınladı

KTO Başkanı Dr. Seyit KARACA'nın  “19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ” mesajı
KTO Başkanı Dr. Seyit KARACA'nın  “19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ” mesajı Admin
Bu içerik 1390 kez okundu.

Konya Tabip Odası Başkanı Dr. Seyit KARACA mesajında;

         Tam 98 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Samsun’da milli mücadele ateşini yakmış, 19 Mayıs 1919 günü de tarihi nice destanlarla dolu olan yüce milletimizin tekrar ayağa kalkmasının ilk adımı olmuştur. Atılan bu adım, vatanın işgalden kurtarılması için azimli ve kararlı bir mücadele olarak tüm Anadolu’ya yayılmış, sonrasında kahraman milletimiz nihai zafere ulaşmıştır.

         19 Mayıs'ın, Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, Cumhuriyeti emanet ettiğimiz gençlerimize duyduğumuz güvenin bir göstergesidir. İstikbalimiz olan gençlerimiz, istiklalimize karşı olan her türlü tehlikeye dur diyeceklerini, büyükleri ile birlikte 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi de hainlere karşı sokaklara ve meydanlara çıkarak, vatanları için canlarını hiçe sayacaklarını göstermişlerdir. Bu bağlamda bizler, gençlerin çok daha iyi imkanlara kavuşması için daha fazla çalışmalıyız. Milli irade olarak bizler, inançlı, ahlaklı, adaletli, saygılı, demokrat ve büyük düşünen gençliğimize güveniyor, onları seviyoruz.

         Bu gururlu günde, vatanımız için canlarını veren şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmetle anıyor, gençlerimizin ve tüm milletimizin “19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” nı kutluyorum.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
Konya altın alış-satış
Konya altın alış-satış