Admin
Bu içerik 1196 kez okundu.

Başkan Hançerli, “Karatay'a Vefa Borcum Var”

Muhtarlar Toplantısında konuşan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Karatay'a vefa borcum var dedi.

Karatay İlçe Kaymakamlığı ve Karatay Belediyesi tarafından her ay ortaklaşa düzenlenen Muhtarlar Toplantısı Aziziye Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. Toplantıya Karatay Kaymakamı Abdullah Selim Parlar, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Konya Karatay ve Tüm İlçeleri Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Küçük, Karatay'daki mülki erkan ve çok sayıda Muhtar katıldı. Karatay Kaymakamı Abdullah Selim Parlar ve Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, katılımcılarla karşılıklı görüş alışverişinde bulunarak katılımcıların ihtiyaç, sorun ve önerileri dinlendi. Karatay Kaymakamı Abdullah Selim Parlar, konuşmasında toplantının amacının aracısız bir şekilde sorunların karşılıklı dile getirilip, bu sorunlara ortak bir çözüm yolunun bulunabilmesi olduğunu söyledi. Karatay Belediyesi'ne ilçede yaptığı hizmetler için teşekkür eden Parlar, Karatay'ın gelişimi ve vatandaşların memnuniyetinin daha da artması için çalışmaların hız kesmeden süreceğini belirtti.

Karatay'da eski yapı kalmayacak

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, istişare ve bilgilendirme toplantısında Karatay'ın 82 Mahallesinde yapılan çalışmalar ve yapılacak yeni projelerle ilgili sunum yaptı. Burada gerçekleştirdiği sunumunda İmar revizyon planlarının önemine dikkat çeken Başkan Hançerli; "İmar uygulamalarına önem vermememizin sebebi Karataylı vatandaşlarımıza daha modern bir ilçede hizmet edebilmek için" dedi  Revizyon İmar Planlarının ard arda tamamlanmasıyla Karatay'ın yenilendiğini dile getiren Başkan Hançerli, 2011 yılında 485 bin 362 m² ruhsatlı alan verilmişken bu rakamın günümüzde 2.309.097 m² olduğunu belirterek çok önemli bir yol kat edildiğini vurguladı. 14 yıllık sürede çok şey öğrendik diyen Başkan Mehmet Hançerli, 'yakın bir zamanda ilçede eski bir yapı kalmayacak' dedi. Büyükşehir yasasını en iyi uygulayan belediyelerden biri olduklarının altını çizen Başkan Hançerli, yayla yolları dahil merkeze uzak mahalleleri ilçe merkezden ayırmadıklarını söyledi.

Tüm yatırımlarımızı öz kaynaklarımızla yaptık

Karatay Belediyesi'nin yatırımlarına değinen Başkan Mehmet Hançerli, "Türkiye'de bir ilk olan Alzheimer Gündüz Yaşam Merkezini Konya'ya kazandırdık. Konya'nın en büyük Kır Düğün Salonu'nda sona yaklaştık. Farklı mimarisiyle göz kamaştıran Çelebi Camii Karatay'da inşa ettik. Yine sağlık alanında birbirinden önemli yatırımlar ilçemizde hizmete geçiyor. Konya'nın en büyük hastanesi olan Şehir Hastanesi'nin inşa çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. İlçemizde eksikliğini hissettiğimiz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi hızlı bir şekilde yükseliyor. Yine Şehir Parkı Konyalı hemşerilerimize merhaba dediği günden bugüne kadar on binlerce vatandaşımız tarafından ziyaret edildi. Tüm bunları yaparken göreve geldiğimizden bugüne kadar kendi öz kaynaklarımızı kullandık. İsmil Kaplıcalarının da yenileme çalışmaları devam ediyor. Kaplıcaları da kendi sermayemizle kredi çekmeden bitireceğiz." ifadelerine yer verdi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün Karatay'a taşınacağının bilgisini veren Başkan Hançerli, ilerleyen dönemde yeni müjdeler de vereceklerini söyledi. Karatay'a vefa borcu olduğunu söyleyen Başkan Hançerli, ilçenin geleceğini her zaman destekçileri olan muhtarlarla beraber inşa etmeye devam edeceklerini söyledi. Başkan Mehmet Hançerli sözlerini en büyük destekçimiz dediği muhtarlara teşekkür ederek bitirdi. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
Konya altın alış-satış
Konya altın alış-satış