4 Üncü Karatay Konferanslarının İkinci Bölümünde "Çocuklarda Davranış Bozuklukları" Konuşuldu

Karatay Belediyesi ve KTO Karatay Üniversitesi işbirliği ile bu yıl 4'üncüsü yapılan Karatay Konferanslarının ikinci bölümü Belediye Meclis salonunda yapıldı.

4 Üncü Karatay Konferanslarının İkinci Bölümünde
4 Üncü Karatay Konferanslarının İkinci Bölümünde Admin
Bu içerik 883 kez okundu.

Düzenlenen konferansa KTO Karatay Üniversitesi Öğretim Üyeleri, Belediye Meclis üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı. Yrd. Doç. Dr. Hatice Yalçın tarafından sunum eşliğinde "Çocuklarımıza Neyi Nasıl Öğretelim - Çocuklarda Davranış Bozuklukları" konulu seminer verildi. Seminerde Allah'ın kadın ve erkeğe özel yetenekler verdiğini  ifade eden Hatice Yalçın, kadınların fıtratında ayrıntılara çok dikkat eden bir yapıya sahip olduğunu belirtti. Özellikle küçük yaştaki çocukların kafalarının boş olduğunu, yaşadığı bir olayı yada gördüklerini yıllar sonra hatırlayabildiğini dile getiren Hatice Yalçın, "Büyükler olarak çocukların masum dünyasına girip onları şekillendirmeliyiz" dedi. Mutsuz bir kadının mutlu bir çocuk yetiştiremeyeciğini vurgulayan Yalçın, çocuğunun iyi yetişmesini isteyen bir erkeğin önce eşini mutlu etmesi gerektiğini belirterek anne mutlu olursa çocuğunda mutlu olacağını kaydetti. Sevgi gören çocukların daha az stres hormonu salgıladığını ifade eden Yrd. Doç. Dr. Hatice Yalçın, çocuklarla kaliteli zaman geçirilmesinin onları yakından tanınmasına vesile olacağını sözlerine ekledi.

 

Konferansın sonunda KTO Karatay Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hatice Yalçın'a katkılarından dolayı çiçek takdim edildi.

 

 
 
 
4 Ek
 
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya'da Altın Sektöründe Önemli Firma,
Konya'da Altın Sektöründe Önemli Firma, "Mayda Gold"
Karatay’da hedef “sıfır atık”
Karatay’da hedef “sıfır atık”