Karatay'dan Yeşil Hamle

​Yeşil bir çevre için yaptığı çalışmalarla adından söz ettiren Karatay Belediyesi, ağaçlandırma çalışmalarına aralıksız devam ediyor

Karatay'dan Yeşil Hamle
Karatay'dan Yeşil Hamle Admin
Bu içerik 1047 kez okundu.

Yeşil alan, park ve ağaçlandırma çalışmalarıyla bugüne dek ilçenin her bir mahallesini yeşille buluşturan Karatay Belediyesi, yapılan çalışmalarla Karatay’ı daha yeşil bir görünüme kavuşturmayı amaçlıyor. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, ağaçlandırma çalışmalarının Karatay Belediyesi’nin yeşile verdiği önemin bir göstergesi olduğunu belirterek ağaçlandırmaya her yıl olduğu gibi 2017 yılında da ağırlık verdiklerini söyledi.

İğde kokusu Konya’yı saracak

Yeşil alan çalışmalarına aralıksız devam edildiğini kaydeden Başkan Hançerli, yeşilin çok önem arz ettiği şu günlerde özellikle Konya’nın akciğeri konumuna gelen Aslım bölgesinde ki ağaçlandırma çalışmalarına dikkat çekti.  İğde, Dut, Çınar, Akasya ve Ihlamur türü ağaçların dikilerek önemli bir ağaçlandırma alanı oluşturduklarını dile getiren Başkan Hançerli, özellikle dikilen iğde ağaçlarından tüm şehri iğde kokusu saracağını belirtti. Karatay Belediye Başkanı Hançerli; 2004-2016 yılları arasında toplamda 3 milyon 239 bin 707 m² lik bir alanda ağaçlandırma çalışması yaptıklarını söyledi. 2017 yılında ise 141 bin m² lik bir alanda binlerce ağaç dikeceklerini vurgulayan Başkan Mehmet Hançerli; “Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz Karatayımız'da yeşillendirme çalışmalarını hız kesmeden sürdürecek. İlkbaharın gelmesiyle birlikte yeşil hamle başlattık. Çimlendirme, ağaç dikimi ve çiçeklendirme çalışmalarıyla iklimimize uygun, ender ve güzel ağaçlar dikiyoruz” dedi.  Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, ilçe genelinde fiziki ve sosyal alanlardaki çalışmaların yanında yapılan ağaçlandırma çalışmaları ile daha da güzel ortamlar oluşturmak için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini sözlerine ekledi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
Konya altın alış-satış
Konya altın alış-satış