Özgürlüğe Kanat Çırptılar

​Karatay Belediyesi Hayvanat Bahçesi’nde yaralı olarak bulunan şahin, kartal ve doğan uygulanan tedavilerinin ardından yeniden doğaya bırakıldı

Özgürlüğe Kanat Çırptılar
Özgürlüğe Kanat Çırptılar Admin
Bu içerik 1672 kez okundu.

Çeşitli yerlerinden yaralanarak, Karatay Belediyesi Hayvanat Bahçesi'nde bulunan şahin, kartal, doğan ve leylekten oluşan yırtıcı kuşların rehabilitasyonu tamamlandı. Konya'nın ilk ve tek Hayvanat Bahçesinde, tedavisinin yanında özel bir beslenme ile eski sağlıklarına kavuşturulan hayvanlar, tedavilerinin tamamlanmasının ardından özgürlüklerine kavuştu. Yaralı hayvanlar, 3 Mart Dünya Yaban Hayatı Günü’nde Konya Orman ve Su İşleri 8.Bölge Müdürü Yılmaz Kocaman'ın da bulunduğu etkinlikle tekrar doğaya salındı.

Doğal yaşam alanlarına geri döndüler

Kuşlar doğaya salındıktan sonra açıklama yapan Konya Orman ve Su İşleri 8.Bölge Müdürü Yılmaz Kocaman; "Yaban Hayatını Koruma Günü münasebetiyle buradayız. Yaban hayatında bulduğumuz hasta, yaralı hayvanları tedavileri için Karatay Belediyesi Hayvanat Bahçesi'ne getirmiştik. Burada tedavileri tamamlanan ve doğal hayata uyum sağlayacak hale gelen yırtıcı kuşların salınımını yaptık.  Sağlıklı bir şekilde uçarak kendi doğal hayatlarına geçtiler" dedi. Kocaman; yaralı hayvanların tedavileri için koordineli çalışma yürüttüklerini söyledi. Ve çıtır kızlar için ümraniye escortlar ile iletişime geçme vakti. Her yıl bu şekilde onlarca yaban hayvanının tedavilerinin yapılarak doğaya bırakıldığını belirten Karatay Belediyesi Hayvanat Bahçesi Yetkilileri ise havaların ısınmasıyla beraber diğer yaralı hayvanların da doğal ortamlarına bırakılacağını belirtti. Konya’nın ilk ve tek hayvanat bahçesi olma özelliğini taşıyan Karatay Belediyesi Hayvanat Bahçesi; aynı zamanda İç Anadolu Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi olarak görev yapıyor. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
Konya altın alış-satış
Konya altın alış-satış