Güzellik Adına

Dünyamızın giderek yaşlanması, bozulan gıda yapıları, zararlı gazlar, yoğun ışıklar bizim de fizyolojimize zarar veriyor.

Güzellik Adına
Güzellik Adına Admin
Bu içerik 1267 kez okundu.

Bu noktada özellikle bayanlar bakım güzellik konularında ne yapacağını bilemeyip bazen her bulduğu kimyasal ürünü muhtemel zararlarını göz ardı ederek kullanıyor. Oysaki vitrinimizi kozmetiklerle doldurmak yerine mümkün olduğunca doğal yöntemlere yönelsek daha kalıcı ve sağlıklı çözümler elde edebiliriz. Mesela ünlü bir mankenin güzellik sırrının yediği meyve kabuklarını cildine sürerek taze ve genç bir görünüm kazandığını biliyor muydunuz?

Güzel görünmek için kadınlar neler yapmaz ki? Güzellik uğruna canının yanmasına razı olup bıçak altına bile yatar. Kadınlar güzel görünmek için saatlerce ayna karşısında saçları ile uğraşır mesela. Kendine en çok yakışan saç modelleri için günler öncesinden kuaförden randevu alırız mesela.

Kadınlar genelde duygu durumları değiştikçe saçlarıyla oynarlar. Moraller bozuldukça ya saçlar boyanır ya uçlarından aldırılır ya da tamamen kısacık kestirilir. Ancak kısa saç modelleri ile sürekli baş etmek kolay olmaz. Uzadıkça şekil vermek zorlaşır. Ünlülerden birinde bir model gördüğümüzde hemen onun adıyla modeli özdeşleştirir filan gibi görünmek istiyorum deriz.

Kış aylarında cilt bakımı önemlidir. Zira kuru hava, sert rüzgârlar cildimizi yorar ve yıpratır. Oluşan çatlaklar mikrop ve bakteri oluşumuna sebep olarak sağlığımızı tehdit eder. Bu yüzden cildimizin sürekli nemli kalmasını sağlamalıyız. Bol su içerek nem dengesini korumalıyız. Yeşil yapraklı bitkileri bolca tüketmeliyiz. En kıymetli giysimiz cildimizdir. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
Konya altın alış-satış
Konya altın alış-satış