Akçelebi Konutlarının Asil Üyeleri Belirlendi

Karatay Belediyesi öncülüğünde kurulan toplu konut hamlelerinin 23. halkasını oluşturan 984 dairelik AKÇELEBİ Konutları Konut Yapı Kooperatifi için alınan ön kayıtların tamamlanmasının ardından asil üyeler düzenlenen kura çekim töreni ile belirlendi.

Akçelebi Konutlarının Asil Üyeleri Belirlendi
Akçelebi Konutlarının Asil Üyeleri Belirlendi Admin
Bu içerik 2391 kez okundu.

Karatay Belediyesi Meclis salonunda noter huzurunda yapılan kura çekimine Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, belediye başkan yardımcıları ile çok sayıda davetli ve başvuru sahipleri katıldı. Kura çekim töreninde bir konuşma yapan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, öncelikle Karatay Belediyesi’ne güvenerek kayıt yaptıran tüm vatandaşlara teşekkür etti. Kura çekim töreninin ardından belirlenen asil üyelerin 1 hafta içerisinde kooperatif bürosuna kayıt yaptırmaları gerektiğini vurgulayan Hançerli, en kısa süre içerisinde inşaat çalışmalarına başlanacağını söyledi. 23. toplu konut hamlesi olan AKÇELEBİ Konutları için ön kayıt başvuru sayısının 3565 kişi olduğunu söyleyen Başkan Hançerli, bunun 80 m² lik daireler için 194 kişi, 100 m² lik daireler için 126 kişi, 130 m² lik daireler için 2163 kişi, 167 m² lik daireler için 1021 kişi ve 185 m² lik daireler için 61 kişinin ön kayıt yaptırdığını dile getirdi. Noter huzurunda çekilen kura sonucu 984 dairelik AKÇELEBİ Konutları için 365 üyenin asil üye olacağını vurgulayan Hançerli, yapılan kura çekiminde asil üyelik hakkı kazanamayan vatandaşların ön kayıt ücretlerini kooperatif bürosundan alabileceklerini kaydetti. AKÇELEBİ Konutlarının Mevlana Müzesine yakın bir bölge olan 230 Bin m² lik alanda kurulacağını ve proje dahilinde otel ve iş merkezlerinin de bulunduğunu belirten Başkan Hançerli, kooperatif tarafından yapımı gerçekleştirilecek otel ve iş merkezlerinin gelirinin ise kooperatif için kullanılacağını vurguladı. Hançerli, özellikle yüksek aidat ücreti uygulanan AKÇELEBİ Konutlarının hızlı ve kısa bir zamanda bitirilerek bölgeye canlılık kazandıracağını sözlerine ekledi.

Konuşmanın ardından AKÇELEBİ Konutları Konut Yapı Kooperatifinin Asil üyelerinin belirlenmesi için noter huzurunda yapılan kura çekilişine geçildi. Karatay Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Baran ve Kooperatif Başkanı Selim Ünsal tarafından ilk kura çekilerek 80 m² lik dairelerden ilk talihli belirlendi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
Konya altın alış-satış
Konya altın alış-satış