Aile Hekimleri “Hekimce Söyleşiler” de Buluştu

​Konya Tabip Odası tarafından düzenlenen “Hekimce Söyleşiler” programında bu hafta aile hekimleri buluştu.

Aile Hekimleri “Hekimce Söyleşiler” de Buluştu
Aile Hekimleri “Hekimce Söyleşiler” de Buluştu Admin
Bu içerik 1324 kez okundu.

 Programa, Konya Halk Sağlığı Müdürü Dr. Hasan Öznavruz ve heyeti de katıldı.

Konya Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Hamdi Akkuş’ un moderatörlüğünde gerçekleşen programın konukları Doç. Dr. Hüsamettin Vatansev ve Uzm. Dr. Yavuz Turgut Gederet, katılımcılara Aile Sağlığı Merkezlerinde laboratuvar kullanımı ve incelikleri hakkında önemli bilgiler sundular.

Programa katılan Konya Halk Sağlığı Müdürü Dr. Hasan Öznavruz, aile hekimliğinin sağlık alanında önemli bir yeri olduğunu, bu sisteminin ülkemizde daha da ileri seviyelere gelebilmesi için çalışmaların sürdüğünü belirtti. Konya Tabip Odası’na çalışmalarından dolayı teşekkür eden Öznavruz, Hekimce Söyleşiler programının seminer tadında bir söyleşi programı olduğunu dile getirdi.

Konya Tabip Odası Başkanı Dr. Seyit Karaca ise katılımcılara teşekkür ederken, aile sağlığı merkezlerinin vatandaş ile hastane arasındaki ilk basamak, aile hekimlerinin de halka koruyucu ve tedavi edici uygulamaları ilk ulaştıran hekimler olduğunu söyledi. İstanbul Ortaköy’de yaşanan terör saldırısına da değinen Karaca, “Terörü lanetliyoruz. Terör; kime, nerede, nasıl zarar vermiş diye düşünmüyoruz. Terörün her türlüsüne karşıyız” dedi.

Program sonunda Dr. Hamdi Akkuş, karlı hava şartlarına rağmen programa katılan tüm konuklara günün anısına hatıra hediyesi takdim etti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
Konya altın alış-satış
Konya altın alış-satış