Karatay Belediyesi Vuslatta İkramlarıyla Isıttı

​Mevlana Celaleddin-i Rumi, 743'üncü vuslat yıl dönümünde yurt içi ve yurt dışından farklı din ve kültürden insanları 7-17 Aralık'ta Konya'da buluşturdu. Karatay Belediyesi vuslat yıldönümünde gelen misafirlere çorba, salep ve Mevlana şekeri ikram etti.

Karatay Belediyesi Vuslatta İkramlarıyla Isıttı
Karatay Belediyesi Vuslatta İkramlarıyla Isıttı Admin
Bu içerik 1585 kez okundu.

Karatay Belediyesi ekipleri seferber oldu

Karatay Belediyesi sabah namazı için Şems-i Tebrizi Caminde buluşan yüzlerce vatandaşa sabah namazının ardından çorba ikram etti. Konyalı vatandaşların, yerli ve yabancı birçok turistin yoğun ilgi gösterdiği çorba dağıtımının ardından Karatay Belediyesi'nin ikramları akşam Büyükşehir Belediyesi Spor ve Kongre Merkezi'nin bahçesine kurulan çadırda Mevlana şekeri ve salep ikramıyla devam etti. Karatay Belediyesi bu hizmetleriyle vatandaşın da takdirini topladı. Konuyla ilgili açıklama yapan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli; 'Mevlana Celaleddin Rumi'nin 743. Vuslat yıldönümünde Belediyemiz Konya'nın misafirperliğini tanıtmak için seferber oldu. Soğuk havada vatandaşlarımızın içini ısıtmak için çorba ve salep dağıtık. Ev sahipliğimizi en iyi şekilde yapmak için elimizden geleni yaptık' dedi.

 

 

'Türkiye'nin yürüyüşünü durduramayacaklar'

Kayseri'de meydana gelen terör saldırısını da kınayan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli: "Daha İstanbul'da toprağa emanet ettiğimiz vatan evlatlarımızın acısı yüreğimizdeyken Kayseri'den gelen üzücü haberle yüreğimiz dağlandı. Teröristler çarşı iznine çıkan askerlerimize haince saldırdı. Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Türkiye'nin güçlenmesinden rahatsız olanlar şunu unutmasın ki bu kutlu yürüyüş güçlenerek devam edecektir" diye konuştu. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
Konya altın alış-satış
Konya altın alış-satış