İsmil, Ovakavağı, Hayıroğlu’na Kapalı Pazar Marketi!

Karatay Belediyesi tarafından yapımı İsmil, Ovakavağı ve Hayıroğlu Mahallelerinde tamamlanan kapalı pazar marketler, İsmil’de yapılan açılış töreniyle hizmete girdi.

İsmil, Ovakavağı, Hayıroğlu’na Kapalı Pazar Marketi!
İsmil, Ovakavağı, Hayıroğlu’na Kapalı Pazar Marketi! Admin
Bu içerik 2120 kez okundu.

       Törene Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Selçuklu Belediye Başkan Vekili Ali Sönmez, Ak Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç, Karatay İlçe Kadın Kolları Başkanı Neslihan Yıldırım, Konya Muhtarlar Derneği Başkanı Celal Duran, Karatay ve Tüm İlçe Muhtarlar Dernek Başkanı Suat Uzun, Pazarcılar Odası Başkanı Tahsin Öz, Selçuklu ve Karatay ilçe jandarma komutanları ve çok sayıda İsmilli katıldı.

 

        Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı’nın gösterisiyle başlayan açılış töreninde ilk olarak söz alan İsmil Mahalle Muhtarı Hasan Böcü mahallelere kazandırılan pazar marketler için Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli’ye teşekkür etti. Ardından söz alan Pazarcılar Odası Başkanı Tahsin Öz “Karatay Belediyesi tarafından 15 kapalı pazar yapıldı. Halkımızın ve esnafımızın memnuniyeti için yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ederiz.” dedi. Ardından söz alan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli “6360 Sayılı Yeni Büyükşehir Kanunu’nun meyvelerini görüyoruz. Şehir merkezinde ne varsa yeni bağlanan mahallelerde de aynı hizmetler olacak ve olmaya da devam ediyor. Divanlarda Acıdort’da merkezdeki imkanları sunmak için çalışıyoruz. İsmil Pazar Market 1500 m2 kapalı alanda 2600 m2 arsada yer alıyor. İçerisinde  sosyal ihtiyaçları karşılayacak alanlarımız mevcut. Hayıroğlu Pazar Market 826 m2 alanda,  Ovakavağı 1095 m2’lik alanda yer alıyor. Pazar marketleri, hemşerilerimizi ve esnafımızı kışın yağmurdan kardan; yazın sıcaktan korumak için gerçekleştirdik. 18 Nisanda Selim Sultan Sosyal Tesislerinin açılışını gerçekleştireceğiz. Sosyal Tesisimizde 700 kişilik halı saha, muhtar evi, AVM, emekli konağı mevcut. 2 Mayısta Kızören’de asfalt sezonunu açacağız. Eskiden 20 km içinde hizmet verirken; artık 86 km’de yaklaşık 2832 km’lik devasa bir alanda hizmet veriyoruz. Her tarafa hizmet etmeye Belediyemizin gücü yeter. Biz birileri gibi hendek kazan belediyelerden değiliz. Biz hemşerilerimize en kısa sürede en kaliteli hizmeti götürmek için çalışıyoruz. Hizmetlerin Karatay’ımıza Konyamıza hayırlara vesile olmasını dilerim.”dedi.

 

        Yapılan duanın ardından törene katılan protokol üyeleri Pazar Marketlerin açılışını gerçekleştirdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
Konya altın alış-satış
Konya altın alış-satış