Karatay Kara Hazır Yakalandı

​Karatay'da Kar Temizleme ve Tuzlama Çalışması

Karatay Kara Hazır Yakalandı
Karatay Kara Hazır Yakalandı Admin
Bu içerik 1145 kez okundu.

Karatay Belediyesi, gece bastıran kar yağışıyla birlikte ana cadde, ara sokak ve kaldırımlarda tuzlama ve kar temizleme çalışmaları gerçekleştirdi.

Başkan Hançerli çalışmaları yerinde inceledi

Karatay Belediyesi karla mücadele ekipleri kar küreme ve tuzlama çalışmalarına aralıksız devam ediyor.  Karatay Belediyesi; solüsyon, tuzlama ve kaldırım temizleme ekipleri ile kar yağışının ardından vatandaşların mağdur olmaması için çalışmalara başladı. Merkez cadde ve yollardan başlatılan kar temizleme çalışmalarına ilçe genelinde devam edildi. Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli kar temizleme çalışmalarını yerinde inceledi.

Ekipler gece-gündüz çalışıyor

Konuyla ilgili açıklama yapan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli; 'vatandaşlarımızın mağdur olmaması için ekiplerimiz gece-gündüz çalışıyor' dedi. Başkan Hançerli: "Ülkemizin ve Konyamızın beklediği yağışlar nihayet geldi. Önce yağmur sonra kar yağışıyla birlikte belediyelerinde işi açılmış oldu. Karla mücadele çalışmalarımız devam ediyor. Kar kalınlığı çok fazla değil ama don ve buzlanmayla mücadelemiz devam ediyor. Greyderlerimiz, kar bıçaklı kamyonlarımız, solisyonlu araçlarımız, tuzlama ekiplerimiz, kamyonlarımız hepsi karla mücadelede etmeye devam ediyor" diye konuştu.

Karatay'ın hiçbir mahallesinde sıkıntı yok

Karatay'ın hiçbir mahallesinde sıkıntı olmadığını vurgulayan Başkan Hançerli, sözlerini şöyle noktaladı: "Şu ana kadar caddelerimiz ve sokaklarımızda kapalı bir yer yok. İlçemize bağlanan mahallelerimiz dahil hiçbir yolumuz kapalı değil ama buna rağmen ekiplerimiz hiç durmadan çalışmaya devam ediyor. Bir taraftan tuzlama çalışmalarını bir taraftan da diğer çalışmalarını aralıksız yürütüyor. Biz belediye olarak kar yağışını sadece bereket olarak görüyoruz. Karatay Belediyesi ekiplerimiz kara hazır, karla mücadeleye hazır." 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
Konya altın alış-satış
Konya altın alış-satış