Karatay Belediyesi Sokak Hayvanları İçin Doğaya Yem Bıraktı

Havaların soğumaya başladığı sonbahar günlerinde yiyecek sıkıntısı yaşayan sokak hayvanlarını unutmayan Karatay Belediyesi, oluşturduğu beslenme istasyonlarına yem bıraktı.

Karatay Belediyesi Sokak Hayvanları İçin Doğaya Yem Bıraktı
Karatay Belediyesi Sokak Hayvanları İçin Doğaya Yem Bıraktı Admin
Bu içerik 1130 kez okundu.

        Konuyla ilgili açılama yapan Karatay Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü yetkilileri Karatay'ın muhtelif yerlerine sokak hayvanları için yem ve yiyecek bırakma çalışmalarının devam ettiğini bildirdi. Muhtelif mahallelerde 24 adet köpek, 12 adet otomatik kedi beslenme istasyonu ve 200 adet kuş evi bulunduğunu ifade eden yetkililer, haftanın belirli günlerinde doğadaki canlıların beslenmeleri için yem bırakıldığını  kaydetti. Yapılan çalışmaların doğal dengenin korunması amacıyla yapıldığını belirten Karatay Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü yetkilileri, doğadaki canlılara ehemmiyet verilmesinin önemine değindi.

        Haftalık 1,5 ton köpek maması, 150 kg. kedi maması kullanıldığını dile getiren yetkililer, kuşlar için ise kışlık 1,5 ton buğday hazırlanarak olası bir kar yağışı sonrası dağıtılmaya başlanacağını sözlerine ekledi. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya'da Altın Sektöründe Önemli Firma,
Konya'da Altın Sektöründe Önemli Firma, "Mayda Gold"
Karatay’da hedef “sıfır atık”
Karatay’da hedef “sıfır atık”