CHP Konya Milletvekili DR. M. Hüsnü Bozkurt’un Cumhuriyet Bayramı Mesajı

CHP Konya Milletvekili DR. M. Hüsnü Bozkurt 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınedeniyle bir mesaj yayınladı.

CHP Konya Milletvekili DR. M. Hüsnü Bozkurt’un Cumhuriyet Bayramı Mesajı
CHP Konya Milletvekili DR. M. Hüsnü Bozkurt’un Cumhuriyet Bayramı Mesajı Admin
Bu içerik 2546 kez okundu.

CHP Konya Milletvekili DR. M. Hüsnü Bozkurt mesajında;

Bugün; çağdaş ve özgür bir toplum yaratmak için tüm azim ve iradesiyle antiemperyalist ulusal bağımsızlık savaşını kazanan yüce milletimizin, bu zaferi Cumhuriyet ile taçlandırdığı o büyük günün 93. yıl dönümümü.

Bugün; etnik köken ve mezhep ayrımı gözetmeksizin, kadın-erkek, genç- yaşlı, küllerinden doğmuş bir halkın, adalete, barışa, özgürlüğe kucak açtığı o kutlu gün.

Bugün; günümüzde de var olduğu üzere saltanat heveslilerinin, Cumhuriyetin ışığında yok olduğu, demokrasinin, laikliğin ve milli egemenliğin mutlak kılındığı gün.

Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin ne kadar sağlam olduğu, anlamak istemeyenlere de anlatılacak ve mutlaka anlamaları sağlanacaktır. Çünkü bu çınarın kökleri bağımsızlık mücadelesinde can veren kahramanlarımızın kanıyla sulanmıştır; ve çünkü bu en değerli hazine, bizi bugün ve istikbalde ondan mahrum etmek isteyecek, dahili ve harici bedhahlara karşı Türk Gençliği’ne emanet edilmiştir.

 

Vatanın her karış toprağını kanıyla kazanan şehitlerimizi ve Cumhuriyet çınarının köklerine can veren tüm kahramanlarımızı minnet ve saygıyla anıyor, Türk ulusunun ve ordusunun Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurduğu laik Cumhuriyetimizin 93. kıvanç yılını kutluyorum. ​

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
Konya altın alış-satış
Konya altın alış-satış