Karatay’da Yeşil Alan Çalışmaları Devam Ediyor

​Yeşil alan, park ve ağaçlandırma çalışmalarıyla bu güne dek ilçenin her bir mahallesini yeşille buluşturan Karatay Belediyesi, yürütülen çalışmalarla mahalle aralarında bulunan belediyeye ait alanları yeşillendiriyor.

Karatay’da Yeşil Alan Çalışmaları Devam Ediyor
Karatay’da Yeşil Alan Çalışmaları Devam Ediyor Admin
Bu içerik 1111 kez okundu.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, yeşil alan ve ağaçlandırma çalışmalarının önemine değinerek yeşil bir Karatay için çalışmaların devam ettiğini söyledi. Park Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin İstiklal mahallesi Mavi Pınar sokakta bulunan 10.400 m² lik alanda çimlendirme çalışmalarını yürüttüğünü ifade eden Hançerli, bu alan içerisinde yaklaşık 104 adet yetişkin çınar ağacının da dikildiğini belirtti. Yapılan çalışmalar ile Karatay’ı daha yeşil bir görünüme kavuşturmayı amaçladıklarını dile getiren Başkan Hançerli, gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmanın herkesin görevi olduğunu ve bunun da yeşil alan ve çevre çalışmalarına verilen önemle sağlanabileceğini ifade etti.

 

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, ilçe genelinde fiziki ve sosyal alanlardaki çalışmaların yanında, ağaçlandırma çalışmaları ile Karatay’a yeşil alanlar oluşturmak için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini sözlerine ekleyerek yeşille bütünleşen bir Karatay için ekiplerin hummalı bir çalışma içerisinde olduğunu sözlerine ekledi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
Konya altın alış-satış
Konya altın alış-satış