Karatay’da Kurban Satış Ve Kesim Yerlerini Belirledi

Büyükşehir Belediyesi Hayvan Pazarı'nın yanısıra Tatlıcak Mahallesi Büyükşehir Belediyesi Asfalt Şantiyesi arkasında geniş bir alanda da kurban satışı yapılabilecek.

Karatay’da Kurban Satış Ve Kesim Yerlerini Belirledi
Karatay’da Kurban Satış Ve Kesim Yerlerini Belirledi Admin
Bu içerik 1257 kez okundu.

Karatay’da Kurban Satış Ve Kesim Yerlerini Belirledi

Karatay'da iki noktada kurban satışına izin verildi. Karatay Kurban Komisyonunun Kurban satış yeri olarak  belirlediği Büyükşehir Belediyesi Hayvan Pazarı'nın yanısıra Tatlıcak Mahallesi Büyükşehir Belediyesi Asfalt Şantiyesi arkasında geniş bir alanda da kurban satışı yapılabilecek.

Karatay Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle kurbanlıkların temiz ve hijyenik koşullarda satış ve kesim işlemlerinin yapılabilmesi için gerekli tedbirleri alarak ilçe sınırları içerisinde çalışmalarını sürdürüyor. İlçenin 2 farklı yerinde kurban satış yeri belirlenirken, 18 farklı yerinde ise kurban kesimine izin verilerek bu yerlerin dışında kurban satış ve kesim yapılmasına kesinlikle izin verilmeyeceği açıklandı. Kurban kesim yeri olarak belirlenen Büyüksinan, Çatalhüyük, Çimenlik, İstiklal, Kalenderhane, Karaaslan Üzümcü, Karkent, Karşehir, Keçeciler, Küçük Kumköprü, Sedirler, Selim Sultan, Uluırmak Kapalı Pazar Marketlerin yanı sıra İstiklal Konutları, Fetihkent, Karfet Kooperatifi Basket Sahaları, Sedirler Yolu üzeri  Ahmet Haşhaş İlköğretim Okulu yanı ve Zenburi Mahallesinde bulunan Karatay Belediyesi Aşevine askılıklar yerleştirileceğini dile getiren yetkililer, sıvı atıklar için rögarlar açılacağını da belirtti. Ayrıca kesim yerlerinde temiz su ve vatandaşların kurbanlıklarını daha rahat kesebilmeleri için vinç ihtiyacı da karşılanacağı bildirildi.  

        Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli Kurban Bayramının yaklaşmasıyla bayram öncesi önlemler ve temizlik çalışmalarının devam ettiğini belirterek tüm hemşerilerinin Kurban Bayramını tebrik etti. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya'da Altın Sektöründe Önemli Firma,
Konya'da Altın Sektöründe Önemli Firma, "Mayda Gold"
Karatay’da hedef “sıfır atık”
Karatay’da hedef “sıfır atık”