Derbent Pazar Market'in Temeli Törenle Atıldı

Karatay Belediyesi'nce yapımı gerçekleştirilen Derbent Pazar Marketin temeli, Derbent ilçesinde düzenlenen törenle atıldı.

Derbent Pazar Market'in Temeli Törenle Atıldı
Derbent Pazar Market'in Temeli Törenle Atıldı Admin
Bu içerik 1060 kez okundu.

Derbent Camiikebir Mahallesi pazar alanında yapılan törene AK Parti Konya Milletvekili Ömer Ünal, Derbent Kaymakamı Arif Oltulu, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar, Hüyük Belediye Başkanı Mehmet Şahin, Selçuklu Belediye Başkan Vekili Faruk Ulular, AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç, Derbent Jandarma Bölük Komutanı Ahmet Yavuz, Pazarcılar Odası Başkanı Tahin Öz, Belediye Meclis Üyeleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda davetli katıldı.

İlk olarak selamlama konuşması yapan Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar, yapılan pazar marketin belediyeler arasındaki yardımlaşmanın bir örneği olduğunu belirterek Karatay Belediyesi'ne katkılarından dolayı teşekkür etti. Pazar Marketin tamamlanmasıyla hem vatandaş hem de pazarcı esnafının rahat edeceğini belirten Acar, böyle önemli bir hizmetin hayırlı olmasını diledi.

Ardından söz alan Pazarcılar Odası Başkanı Tahsin Öz, özellikle Karatay'da pazarcılar olarak üzeri kapatılan pazar alanlarından memnun olduklarını bu nedenle Karatay Belediyesi'ne teşekkür etti.

Karatay çalışıyor, Konya gelişiyor diyen AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç ise konuşmasında Karatay'ın Cihanbeyli'den sonra Konya'nın ikinci büyük ilçesi olduğunu belirterek hizmetler kazandırıldıkça halkın desteği de artıyor dedi.

Derbent Belediyesi ile ortaklaşa güzel bir hizmete imza attıklarını ifade eden Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, "Biz hizmet içim buradayız" dedi. Karatay'a kazandırılan Pazar Market sayısının 15 olduğunu dile getiren Hançerli, en son Başak geçtiğimiz Pazar günü Başak Pazar Marketi hizmete açtıklarını söyledi. Yapılan pazar Marketlerde post makinesi kullanılacak şekilde sistem kurulduğunu ayrıca içerisinde pazar tezgahları da bulunduğunu kaydeden Hançerli, Derbent ilçesine kazandırılan Pazar Marketin yaklaşık 1 Milyon TL ye malolacağını vurguladı. Derbent'e yapılan Pazar Market ile Derbent pazarcı esnafı ve vatandaşların yağıştan ve güneşten korunacağını ifade eden Hançerli, belediyeler arası kardeşlik projelerinin önemine değinerek yapımına başlanılan pazar marketin hayırlı olmasını diledi.

Derbent Kaymakamı Arif Oltulu ise konuşmasında Türkiye'de çok öneli gelişmeler ve hizmetler olurken Derbent ilçesinin de bu hizmetlerden nasibini aldığını vurguladı. "İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın" şiarını bilen yöneticiler olarak insana hizmeti bir görev olarak üstlendiklerini söyleyen Oltulu, Derbent ilçesine önemli bir hizmet kazandırıldığını ve bu nedenle de Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli'ye desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Son olarak söz alan AK Parti Konya Milletvekili Ömer Ünal ise konuşmasında yapılan çalışma neticesinde belediyeciliğin en güzel örneğini gördüklerini söyleyerek her iki belediye başkanına teşekkür etti ve Pazar Marketin Derbent'e hayırlı olmasını diledi.

Konuşmaların ardından Derbent Pazar Marketin Temeli törene katılan protokol tarafından okunan dualarla atıldı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
Konya altın alış-satış
Konya altın alış-satış