Karatay Artık Kaplıca Kenti Olarak Anılacak

Karatay ilçesinin daha da gelişmesine yönelik önemli yatırımlara imza atan Karatay Belediyesi, İsmil mahallesinde bulunan İsmil Kaplıcalarının mülkiyetini satın alarak 2017 yılı içerisinde hizmet vermeye hazırlanıyor.

Karatay Artık Kaplıca Kenti Olarak Anılacak
Karatay Artık Kaplıca Kenti Olarak Anılacak Admin
Bu içerik 1354 kez okundu.

Belediye Başkan Yardımcıları ve teknik ekiple birlikte İsmil Kaplıcalarında incelemelerde bulunan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, "Karatay artık kaplıcalarıyla anılacak" dedi. İsmil Kaplıcalarının İsmil mahallesinde olduğunu ifade eden Hançerli, kaplıcanın  Karatay'a kazandırılması noktasında Belediye Meclisince karar aldıklarını ve bu karar doğrultusunda bedeli ödenerek belediye mülkiyetine dahil edildiğini vurguladı. 433 bin m² alan üzerinde bulunan kaplıcada 302 daire bulunduğunu kaydeden Başkan Hançerli, bu tesisin tam kapasite ile hizmet verdiği düşünüldüğünde yaklaşık 1000 kişinin üzerinde insanın İsmil Kaplıcalarından faydalanabileceğini kaydetti. Kaplıcanın bakımsızlıktan tam manasıyla hizmet veremediğini dile getiren Başkan Mehmet Hançerli, gerekli veriminde alınamadığını belirterek "İsmil Kaplıcalarının Karatay Belediyesince rekreasyon alanları, sosyal tesisler, yeşil alanlar ve otopark alanlarıyla projelendirilerek yeniden düzenlenecektir" dedi. Kaplıca suyu ile 43.5 derecelik bir ısıya sahip olduğunu ifade eden Hançerli, sıcaklık derecesinin artırılması ve ısı kanallarının yalıtımı noktasında da teknik ekibin çalışmalarına başladığını belirtti. Bu çalışmalardaki tek gayenin İsmil Kaplıcalarının Karatay'a kazandırılması olduğuna dikkat çeken Başkan Mehmet Hançerli, "Bu projenin arkasında duracağız ve İç Anadolu bölgesinde adından söz edilecek bir kaplıca haline getireceğiz. Karatay ve İsmil artık bir kaplıca bölgesi olarakta anılacak" dedi.

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, çalışmalara hızlı bir şekilde başlandığını ifade ederek, 2017 yılında hizmet vermeye başlayacak olan İsmil Kaplıcalarının Karatay ve Konya'ya hayırlı olmasını dileyerek projede emeği geçen ekibine de teşekkür etti. 

1-006.png2-007.png4-009.png4-009.png5-004.png6-003.png

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
Konya altın alış-satış
Konya altın alış-satış