78 Adet Akülü Engelli Aracı İhtiyaç Sahiplerine Verildi

Karatay Belediyesi ile Hollanda Konya Kültür ve Dayanışma Vakfı tarafından ortaklaşa düzenlenen bir organizasyonla 78 adet akülü engelli aracı ihtiyaç sahiplerine verildi.

78 Adet Akülü Engelli Aracı İhtiyaç Sahiplerine Verildi
78 Adet Akülü Engelli Aracı İhtiyaç Sahiplerine Verildi Admin
Bu içerik 993 kez okundu.

        Karatay Belediyesi Hizmet Binasında düzenlenen akülü araç dağıtım programına Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç, Hollanda Konya Kültür ve Dayanışma Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri, Türkiye Sakatlar Derneği Konya Şube Başkanı Ahmet Mıhçı, Konya Muhtarlar Derneği Celal Duran, Karatay ve Tüm İlçeler Muhtarlar Dernek Başkanı Suat Uzun, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları, engelliler ve aileleri katıldı. Programda söz alan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli vakıf yöneticileri ile birlikte 78 adet akülü engelli aracını ihtiyaç sahiplerine teslim ettiklerini ifade ederek vakıf yöneticilerine desteklerinden dolayı teşekkür etti. Özellikle 15 Temmuz darbe girişiminin ardından böyle bir dayanışma içerisine girilmesinin takdire şayan olduğunu belirterek bu dayanışmanın birlik ve beraberliğin bir nişanesi olduğunu vurguladı.

       

        Ardından söz alan Hollanda Konya Kültür ve Dayanışma Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Gülkara, vakfın 2012 yılında Konya'nın değerlerini tanıtmak ve Konya'yı Hollanda da yaşatmak için kurulduğunu söyledi. Vakıf olarak temin edilen 78 adet akülü engelli aracını Karatay Belediyesi'nin katkılarıyla engellilere ulaştırmanın gurur vesilesi olduğunu dile getiren Gülkara, araçların hayırlı olmasını diledi.

       

        Türkiye Sakatlar Derneği Konya Şube Başkanı Ahmet Mıhçı ise konuşmasında, Karatay Belediyesi'nin 2004 yılından bugüne dek engellilere olan desteğini hiçbir zaman esirgemediğini ve her zaman yanlarında gördüklerini söyledi. Vakıf yöneticilerinin ise akülü araçları engellilerle buluşturmasıyla artık engellilere engel kalmadığını ifade eden Mıhçı, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli'ye ve vakıf yöneticilerine desteklerinden dolayı teşekkür etti.

       

        Son olarak söz alan AK Parti Karatay ilçe Başkanı Mehmet Genç ise konuşmasında yapılan bu önemli hizmetin bir çok engellinin ihtiyacına büyük ölçüde cevap verecek nitelikte olduğunu söyleyerek akülü araçların hayırlı olmasını diledi.

       

        Konuşmaların ardından 78 adet Türk Bayrakları ile süslenmiş akülü engelli aracı programa katılan protokol tarafından teslim edilirken engelliler ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirildi. Programın sonunda Hollanda Konya Kültür ve Dayanışma Vakfı yetkililerine, Başkan Mehmet Hançerli tarafından günün anısına Mevlana figürlü tablo hediye edildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya altın alış-satış
Konya altın alış-satış
Konya'da Altın Sektöründe Önemli Firma,
Konya'da Altın Sektöründe Önemli Firma, "Mayda Gold"