Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü Konya’da

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’i ziyaret ederek, Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Türkiye’nin TÜBİTAK destekli ilk Bilim Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü Konya’da
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü Konya’da Admin
Bu içerik 1542 kez okundu.

  Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’i ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek yatırımlar hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Yeni Büyükşehir Yasası’nın laboratuvar şehirlerinden birinin Konya olduğunu, şu anda 784 yerleşim bölgesinde olarak hizmet verdiklerini dile getirdi.

Türkiye’nin TÜBİTAK destekli ilk Bilim Merkezi’nin Konya’da kurulduğunu hatırlatan Başkan Akyürek, merkezi günde yaklaşık bin kişinin ziyaret ettiğini, okulların, yerli ve yabancı misafirlerin istifade ettiğini söyledi.

Konya olarak hükümete, devlete ve millete ellerinden gelen katkıyı yapmaya çalıştıklarını belirten Başkan Akyürek, “Konya, sanayisi, belediyeleri, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları ile Türkiye’ye örnek bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz. Bakanlık olarak Konya’ya katkılarınızın süreceğini biliyoruz. Teşekkür ederiz” dedi.

Bakan olarak ziyaret ettiği ikinci şehrin Konya olduğunu belirten Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Faruk Özlü de, Selçuklu’ya başkentlik eden Konya’nın tarımın yanında sanayisi ile de gelişmiş bir şehir olduğunu ifade etti. Konya’daki sanayinin gelişmesi, büyümesi, daha nitelikli hal alması için her birlikte çalışacaklarını kaydeden Özlü, Konya Bilim Merkezi’nin sadece Konya’nın değil, bölgenin bilim merkezi olacağını dile getirdi.

Başkan Akyürek, ziyaretin sonunda Bakan Özlü’ye çini sikke, Mesnevi ve Bilim Merkezi maketi hediye etti.

BAKAN ÖZLÜ BİLİM MERKEZİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Faruk Özlü, Konya Valisi Yakup Canbolat, AK Parti Konya Milletvekilleri Hüsniye Erdoğan, Ziya Altunyaldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker ve Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü ile birlikte Konya Bilim Merkezi’nde de incelemelerde bulundu. Burada Bilim Merkezi hakkında bilgi alan, planetaryumu, gözlem kulesini ve bilimsel sergileri inceleyen Bakan Özlü, “Anadolu’nun merkezinde mükemmel bir bilim merkezi olacak. Eksik sergileri de tamamlayacağız. Çok beğendim” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
Konya altın alış-satış
Konya altın alış-satış