Karatay Belediyesi Ağaçlandırmaya Devam Ediyor

Şehit Piyade Er Muharrem Öksüz Ormanı Ağaç Dikim Töreni Divanlar Mahallesinde Gerçekleşti

Karatay Belediyesi Ağaçlandırmaya Devam Ediyor
Karatay Belediyesi Ağaçlandırmaya Devam Ediyor Admin
Bu içerik 1022 kez okundu.

Divanlar Mahallesi Şehit Piyade Er Muharrem Öksüz ağaçlandırma alanında 767 ağaç toprakla buluştu. Törene 3. Ana Jet Üs ve Garnizon Komutanı Hv.Plt. Tümgeneral Haluk Şahar, Hava Savunma Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Tuğgeneral Orhan Gündüz, İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Albay Ümit Fidan, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Büyükmanav, Karatay İlçe Kadın Kolları, Karatay ve Tüm İlçeler Muhtarlar Derneği Başkanı Suat Uzun, Türkiye İzcilik Federasyonu Temsilcisi 3 tahtalı eğitimci lider Hayri Solmaz,  Celaleddin Karatay Gençlik Merkezi Öğrencileri ve Karatay İzcileri katıldı.

 

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, "6 Eylül 2015’te şehit düşerek 16 yiğitten biri olan Şehit Piyade Er Muharrem Öksüz kardeşimiz bu memleket için şehit oldu. Şehidimizin babası Ömer kardeşimiz kadar metanetli birini görmedim. 42000 m2’lik alanı ihata içine aldığımız ağaçlandırma alanımıza iğde, akasya, dişbudak, karaçam, atkestanesi ve katalpa cinsi 767 adet ağacı toprakla buluşturuyoruz ve bakımını biz yapıyoruz. Sadece bununla kalmayacağız birde şehidimize ev yapacağız. Onun yerini doldurmamız imkansız ama, İnşallah o etrafındakilere şefaatçı olacak. Bazı yerel yönetimler vardır hendek kazar devletin temeline dinamit koyar. Bazı yerel yönetimler vardır sağlık ocağı yapar köprü yapar şehitlerin anısına hatıra ormanı yapar. Muharrem Öksüz Divanların, Karatay’ın, Konya’nın çocuğudur. Türkiye’nin çocuğudur. Recep Bozdağlar, Muharrem Öksüzler bu topraklardan her zaman çıkar. Ama bir karış toprak bir çakıl taşı verilmez.” dedi.

Konuşmaların ardından törene katılan protokol, Gençlik Merkezi öğrenciler ve izciler ağaçlandırma alanına geçerek ağaçları toprakla buluşturdu. Ağaç dikiminin ardından Şehit Piyade Er Muharrem Öksüz’ün mezarı başında Kuran’ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya'da Altın Sektöründe Önemli Firma,
Konya'da Altın Sektöründe Önemli Firma, "Mayda Gold"
Karatay’da hedef “sıfır atık”
Karatay’da hedef “sıfır atık”