Mevlana Meydanı “Demokrasi Meydanı” Oldu

Darbe girişiminin beşinci gününde Mevlana Meydanı’ndaki on binlerce Konyalıya seslenen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Mevlana Meydanı’nın artık demokrasi meydanı olduğunu söyledi. Başkan Akyürek: “Türkiye’yi ateşe attılar. Türkiye’nin önüne büyük engeller çıkardılar. Kendi uçaklarımızla kendi polisimizi, kendi insanımızı katlettiler ama yanıldıkları bir nokta oldu. Kahraman milletimizi unuttular. Cenab-ı Hak milletimize kastedenleri kahretsin” dedi.

Mevlana Meydanı “Demokrasi Meydanı” Oldu
Mevlana Meydanı “Demokrasi Meydanı” Oldu Admin
Bu içerik 1365 kez okundu.

 Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, darbe girişiminin beşinci gününde de Mevlana Meydanı’nda vatan nöbeti tutan on binlerce Konyalı ile bir araya geldi.

Konuşmasına Necip Fazıl Kısakürek’in Sakarya şiiriyle başlayan Başkan Akyürek, “Bu 5 günlük dava nöbetinde, her akşam Mevlana Meydanı’nı hınca hınç dolduran değerli Konyalı hemşerilerimizi, Selçuklu torunlarını, Mevlana’nın, Konevi’nin, Kılıçarslan’ın değerli evlatlarını tebrik ediyorum. Hem davamıza, hem milletimize, hem inancımıza hizmet ediyorsunuz, hem de kendi dünyanıza şeref levhaları ekliyorsunuz. Bir gün, bu milletin ayağa kalkışında, bu milletin mücadelesinde, katillere, zalimlere dur demede, o meydanlarda ben de vardım diyeceksiniz” dedi.

“SİZİ BURAYA GETİREN İMAN GÜCÜDÜR”

Mevlana Meydanı’nın artık demokrasi meydanı olduğunu vurgulayan Başkan Akyürek, “Mevlana Meydanı artık milletin meydanı oldu. Mevlana Meydanı’nın yanına hürriyet, bağımsızlık, millet meydanı gibi ifadeler eklemek gerekiyor. Bunu, burada bulunan siz kardeşlerimiz başardınız. Sizi buraya getiren iman gücüdür” diye konuştu.

Başkan Akyürek konuşmasına şöyle devam etti: “Türkiye’yi ateşe attılar. Türkiye’nin önüne büyük engeller çıkardılar. Kendi uçaklarımızla kendi polisimizi, kendi insanımızı katlettiler. Daha öncekiler gibi şimdiki yönetenler de şapkalarını alıp kaçar gider zannettiler. Yanıldıkları bir nokta oldu. Kahraman milletimizi unuttular. Kahraman kadınlarımızı, tankın önüne yatan kahraman gençlerimizi, çocuklarımızı, büyüklerimizi unuttular. 94 yaşında burada her gün nöbet tutan Rahime Teyzeyi unuttular. Her şeyden önemlisi bu milletin, bu ümmetin kahraman evladı Recep Tayyip Erdoğan’ı unuttular. Cenab-ı Hak milletimize kastedenleri kahretsin. Cenab-ı Hak bu kötü günleri bizlere bir defa daha göstermesin. Yarın akşam da buradayız. Yarından sonra da burada olacağız. Cumhurbaşkanımız artık meydanları bırakabilirsiniz deyinceye kadar buradayız. Allah sizlerden razı olsun.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
Konya altın alış-satış
Konya altın alış-satış