Şehir Hastanesi Karatay'a Değer Katacak

Ereğli Çevre yolu üzerinde Bir Milyon m² alanda yapımına başlanılacak Şehir Hastanesi'nin ihale sürecinin tamalanarak yer teslimi gerçekleştirildi.

Şehir Hastanesi Karatay'a Değer Katacak
Şehir Hastanesi Karatay'a Değer Katacak Admin
Bu içerik 1880 kez okundu.

Konuyla ilgili bilgi veren Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Gökhan Darılmaz,

22 ilde yapımına devam edilen Şehir Hastanelerinin bir yenisinin Konya Karatay İlçe sınırları içerisine yapılacağını söyledi. Şehir Hastanesi'nin ihale sürecinin tamamlandığını ve yer tesliminin yapıldığını ifade eden Darılmaz, en  kısa zaman içerisinde inşaat çalışmalarının başlatılarak 2 yıl gibi bir süre içerisinde Konya'mıza kazandırılacağını dile getirdi. Op. Dr. Gökhan Darılmaz Şehir Hastanesinin formatının alışıla gelmiş hastanelerden biraz farklı olacağını belirterek daha nitelikli ve daha kaliteli hizmetle birlikte hizmet çeşitliliğini artırmak olduğunu kaydetti. Şehir Hastanesi'nin idari olarak Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı olarak çalışacağını vurgulayan Darılmaz, nitelikli sağlık ordusuyla ve sağlık bilimleri üniversitesine dahil olan Eğitim Araştırma Hastanemizle bölgemize, şehrimize özellikle çevre illere geniş anlamda hizmet vereceğini söyledi. Şehir Hastanesinin Ereğli çevre yolu çıkışında Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitüsü'nden tahsis edilen 1 Milyon m² alana yapılacağını vurgulayan Op. Dr. Darılmaz, bu alanın otopark alanları, ergonomik dinlenme alanları ve çeşitli profesyonel alanlar ile farklı bir statü kazanacağını kaydetti. Şehir Hastanesi tamamlandığında inanç turizmiyle anılan Konya'nın artık sağlık turizmi ile de ön plana çıkacağına dikkat çeken Darılmaz, Sağlık Bakanlığının bu konuyla ilgili geniş bir çalışma başlatacağını belirtti.

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Gökhan Darılmaz, Karatay Belediyesi'nin çaba ve gayretleriyle bölgeye kazandırılan Şehir Hastanesinin tamamlanmasıyla birlikte Türkiye'ye örnek bir hastane niteliğine kavuşacağını ve Karatay ilçesi'ne değer katacağını sözlerine ekledi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
Konya altın alış-satış
Konya altın alış-satış