Konya'nın En Büyük Kır Düğün Salonunun Yapımına Başlandı

Proje çalışmaları tamamlanan 3000 kişilik Konsept Kır Düğün Salonu'nun yapımına Karaaslan Üzümcü Mahallesi Kanal Caddesi’nde başlandı.

Konya'nın En Büyük Kır Düğün Salonunun Yapımına Başlandı
Konya'nın En Büyük Kır Düğün Salonunun Yapımına Başlandı Admin
Bu içerik 1414 kez okundu.

        Konuyla ilgili bir açıklama yapan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, belediye olarak Karataylının sosyal ihtiyaçlarını karşılamak maksadıyla sosyal tesis inşaatı çalışmalarına hız verdiklerini söyledi. Başkan Hançerli, Konya genelinde ve Karatay’da eksikliği önemli ölçüde hissedilen ve yeni evlenecek çiftlerin genellikle tercih ettiği Kır Düğünleri ile ilgili önemli bir çalışmaya imza attıklarını belirterek “Projemiz Kanal Caddesi’nde 11.296 m² arsa üzerinde 3 düğün aynı anda yapılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Proje kapsamında 2 adet kır düğün salonu 1 adet kapalı düğün salonu planlanmıştır. Tek bir tesis içerisinde üç farklı düğünün aynı anda yapılabileceği salonlarımızın sosyal imkanlarının geniş olması amacıyla mutfak, idare, gelin - damat odası bulunan sosyal kullanım alanları olacak. 1877 m² alan üzerinde kapalı konseptte yapılacak düğünler için oluşturulan alanımız 1000 kişilik düğün salonu, açık konseptte oluşturulan düğün salonlarımız ise 1.500 m² alan içerisinde yine 1000’er kişilik şık alanlar olacak.” dedi.

        Karataylının istekleri doğrultusunda hareket ettiklerini dile getiren Başkan Mehmet Hançerli,  çok amaçlı olarak kullanılan bu sosyal tesislerde programlar, düğün, nişan ve toplantılar yapılabileceğini ifade ederek amaçlarının daha sosyal içerikli projeleri de hayata kazandırmaya devam etmek olduğunu sözlerine ekledi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
Konya altın alış-satış
Konya altın alış-satış