Ak Parti Karatay'dan Van Gevaş Ziyareti

​Ak Parti Konya Karatay İlçe Başkanlığı, ’Kardeş Belediye’ olan Van’ın Gevaş ilçesini ziyaret etti.

Ak Parti Karatay'dan Van Gevaş Ziyareti
Ak Parti Karatay'dan Van Gevaş Ziyareti Admin
Bu içerik 2596 kez okundu.

AK Parti Genel Merkezi tarafından sosyal etkinlik ve kardeşlik temalı proje çerçevesinde havayolu ile Van’a giden AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç ve beraberinde ki yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri, kadın kolları ve gençlik kollarından oluşan yaklaşık 30 kişilik heyet AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda, Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan ve Gevaş ilçe teşkilatı tarafından karşılandı. Burada gerçekleştirilen toplantıda birlik ve beraberlik mesajları verilerek Van’da yaşanan olumsuz bir olayın sadece Konya’yı değil tüm Türkiye’yi üzdüğünü belirten AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç, “Biz burayı kardeş ilçe seçtik ve her zaman da kardeş kalacağız. Bilindiği gibi Mevlana’nın diyarından gelmiş bulunmaktayız. Mevlana’nın hoşgörüsünü ve selamını getirdik. Birlik ve beraberliğin oturduğumuz yerden ahkam kesmek olmadığını bunun son derece yanlış olduğunun altını çizen Başkan Genç, özellikle biz milliyetçi ve vatanseveriz deyip de buralarda olmayanların, buraların havasını koklamayanların bir daha düşünmesi gerekir. Milliyetçilik ve vatanseverlik oturduğunuz yerden olmaz, buraları gelip görmek havasını solumak gerekir, buradaki insanlarla hemhal olmak gerekir.

 

TEK DAVAMIZ İSLAM DAVASI    

 

Tek davamız İslam ve kardeşlik davası olmalıdır. Mezhep, din, dil, ırk ayrımına gitmememiz gerekmektedir. Biz bu konuyu buralarda güzel bir şekilde lanse etmeliyiz. Allah’ın izniyle bizi kimse yıkamaz. Yaşanan süreçte Pkk ile Kürtlerin birbirlerinden ayrıldığını gördük. Bu da bizleri sevindirdi.

Gevaş ve Karatay belediyeleri kardeş belediyelerdir. Kardeşliğin gereğini yapmaya çalışacağız. Burada yaşanan en küçük bir olay bizi üzüyor. Sadece bizi değil tüm Türkiye’yi üzüyor” dedi.

Van ve Gevaş’ta taziye ziyaretlerinde bulunan Ak Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç tarafından okunan Kur’an’ ı Kerim’in, taziye evlerinde ki vatandaşlar tarafından çok beğenilmiş olması ve ısrarcı bir şekilde yinelenmesini istemeleri bizlere her şeyden önce din kardeşiyiz dememize vesile olmuştur.
Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan da, “İlk sözü biz misafirlerimize verdik. Zira ev sahipliği onlar yapsın istedik. Van’da sizin Karatay’da sizin Gevaş da sizin. Birbirimize en fazla sarılmamız gereken bir dönemdeyiz. Bölge olarak kötü bir süreç yaşıyoruz. Doğu güzel bir yer. Doğu ve batının kaynaştığına inanıyoruz. Mübarek bir aydayız ve sizler çok hayırlı bir işe vesile oluyorsunuz” ifadelerini kullandı.


“KÜRTLERİN PKK İLE MÜCADELESİ DEVAM EDECEKTİR”


AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda ise, “Buraya gelişiniz bile bizi çok mutlu etti. Bizim sürekli bağlarımız var. Sorun Türklerle Kürtler arasında değil. Sorun zalimlerle mağdur olan Kürt halkı arasındadır. Çünkü burada Kürtlerin okula gitmesine izin vermiyorlar. Evlerine ve iş yerlerine zarar veriyorlar. Buna müsaade etmeyeceğiz. Doğu ve batı kardeştir ve hep öyle kalacaktır” dedi.
Toplantıdan sonra heyet olarak Gevaş Kaymakamı Nedim Akmeşe makamında ziyaret edilmiştir. Yapılan ziyaret için heyete teşekkür eden kaymakam, ilçeye yapılan ziyaretten duydukları memnuniyetini dile getirdi.

 

İlçede bulunan tüm esnafları ziyaret eden heyet, mahallelerde vatandaşlarla buluşarak Konya’nın selamını Van’a iletti.

Daha sonra Gevaş Belediyesi tarafından Kızılay Kampı’nda onurlarına verilen iftar yemeğine katılan heyet  gün içinde Gevaş’ta güvenlik güçlerine yapılan bombalı saldırıyı kınayarak sözlerine başlayan AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç, Taziye ve kaymakam ziyaretleri sırasında kullandığımız yol üzerinde son geçişimizden sonra terör örgütü tarafından yol üzerinde ki menfeze döşenen patlayıcılar terör örgütü tarafından patlatılmıştır. “Burada kötü bir olay yaşandı ve 6 polisimiz yaralandı. Kendilerine acil şifalar diliyorum. Konya Selçuklunun başkenti ve Van da Urartu’nun başkenti dolayısıyla iki kadim başkent şehir burada. Van’da size bir zarar geldiğinde biz orada hissediyoruz. Konya’da kardeşleriniz olduğunu unutmayın. Maddi ve manevi ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Şu terör belasından kurtulacağız. İlk defa Türkiye bu kadar ciddi bir şekilde terörler mücadele veriyor. Kesinlikle bu sorunun altından kalkacağız. Bu konuda anne ve bacılarımıza büyük görev düşüyor” dedi.

“BUNLAR BİZİ YILDIRMAYACAK”

Yaşanan sürece teslim olamayacaklarını belirten Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan, “bugün burada bir patlama oldu. Yaralılarımız var, onların durumlarını da yakından takip ediyoruz. Bunlar bizi yıldırmayacak. Bunlar biraz daha bizi birbirimize kenetleyecek. Biz bu sürece teslim olmayacağız. Hepimiz kendi açımızdan daha iyi bir Türkiye, daha iyi bir İslam dünyası için çalışmaya devam edeceğiz. Biz devletsiz toplamların ne hale geldiğini çok iyi görüyoruz. Suriye’nin, Irak’ın durumu ortada. Gevaş ve Karatay her ne kadar resmiyette olmasa da kardeş belediyelerdir. Bizler gönülden kardeşiz ve bunun gereğini yapacağız” şeklinde konuştu.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
Konya altın alış-satış
Konya altın alış-satış