Karatay Zabıta Ekipleri Ramazan Ayında Esnaf Denetimlerini Artırdı

Karatay Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe sınırları içerisinde bulunan ekmek fırınları ve kasaplara yönelik Ramazan ayı dolayısıyla sıkı bir denetim başlattı.

Karatay Zabıta Ekipleri Ramazan Ayında Esnaf Denetimlerini Artırdı
Karatay Zabıta Ekipleri Ramazan Ayında Esnaf Denetimlerini Artırdı Admin
Bu içerik 1514 kez okundu.

        Ekipler yaptığı denetimlerde, iş yeri çalıştırma ruhsatı, hijyen eğitimi belgesi ve ekmek gramajlarını inceledi. Ramazan ayında halkımızın sağlıklı, güvenilir gıda ve hizmet alımı yapabilmesi amacıyla ekmek fırınları ve kasapların denetlendiğini ifade eden Zabıta Müdürü Mehmet Çalık, denetimlerin periyodik olarak devam ettiğini belirterek Ramazan ayı içerisinde denetimlerin daha da sıklaştırıldığını vurguladı. Ramazan ayında açıkta satılan ekmek ve gıda maddelerini almamaları konusunda vatandaşları uyaran Çalık, kurallara uymayan işletmeler hakkında işlem yapılacağını söyleyerek; yapılan denetimlerin cezalandırmadan çok esnafı ve vatandaşları bilinçlendirmeye yönelik olduğunu belirtti. Zabıta Müdürü Çalık, yapılan denetimlerde gözlemlenen aksaklıkların giderilmesi için esnafların uyarıldığını, fakat gerekli önlemleri almamakta ısrar eden esnaflara cezai işlem uygulandığı konusunun altını çizdi.

 

      Denetimler, Karatay Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince yapılan kontrollerde tespit edilen aksaklıkların esnaf tarafından giderilip giderilmediğinin kontrolü ve hizmet kalitesinin devam etmesi amacı ile sürecek.

   

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya altın alış-satış
Konya altın alış-satış
Konya'da Altın Sektöründe Önemli Firma,
Konya'da Altın Sektöründe Önemli Firma, "Mayda Gold"