Karatay’da Yeşil Alanlar Artıyor

​Yeşil bir görünüme kavuşan Karatay’da ağaçlandırma çalışmaları sürüyor.

Karatay’da Yeşil Alanlar Artıyor
Karatay’da Yeşil Alanlar Artıyor Admin
Bu içerik 1363 kez okundu.

Karatay Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışmalarla mahalle aralarında bulunan belediyeye ait alanlar yeşillendiriliyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, yeşil alan ve ağaçlandırma çalışmalarının önemine değinerek yeşil bir Karatay için çalışmaların aralıksız devam ettiğini söyledi. Fevzi Çakmak ve Fetih Mahallelerinde yaklaşık 10 Bin m² lik alanda ağaçlandırma ve çim ekme çalışmalarının yapıldığını ifade eden Hançerli, Park Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince her iki mahallede oluşturulan yeşil alanda Ihlamur, Şekerağaç, Çınar Yapraklı Akçaağaç, Ladin, Karaçam, Sofora, ümraniye escort At Kestanesi, Dut ve çalı bitkisi olmak üzere yaklaşık 250 ağaç dikildiğini kaydetti. Yapılan çalışmalar ile Karatay’ı daha yeşil bir görünüme kavuşturmayı amaçladıklarını dile getiren Başkan Hançerli, gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmanın herkesin görevi olduğunu ve bunun da çevre çalışmalarına verilen önemle sağlanabileceğini ifade etti.

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, ilçe genelinde fiziki ve sosyal alanlardaki çalışmaların yanında yapılan ağaçlandırma çalışmaları ile Karatay’a ve Konya’ya rahat nefes alacakları güzel ortamlar oluşturmak için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini sözlerine ekledi. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya altın alış-satış
Konya altın alış-satış
Konya'da Altın Sektöründe Önemli Firma,
Konya'da Altın Sektöründe Önemli Firma, "Mayda Gold"