Afrika El Sanatları Pazarı ve Kültür Evi Düzenlenen Törenle Açıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dost ve kardeş Afrika ülkelerine yaptığı ziyaretler, Türkiye-Afrika ilişkilerini çok yönlü olarak geliştirdi.

Afrika El Sanatları Pazarı ve Kültür Evi Düzenlenen Törenle Açıldı
Afrika El Sanatları Pazarı ve Kültür Evi Düzenlenen Törenle Açıldı Admin
Bu içerik 1511 kez okundu.

Bu ziyaretler sırasında kendilerine refakat eden eşi Emine Erdoğan da, Afrikalı kadınların ve çocukların sorunlarıyla yakından ilgilenerek, bu alanda çalışan kurum ve kuruluşlara ziyaretler gerçekleştirdi. Emine Erdoğan, bu kapsamda, Afrikalı kadınların el emeği ürünlerinin, kar amacı gütmeksizin Türkiye’de hak ettiği değerlerde pazarlanması ve gelirinin Afrikalı kadınlara dönmesi amacıyla bir sosyal sorumluluk projesi başlattı.

 

Dışişleri Bakanlığı’nın koordinasyonu, TİKA, THY, MÜSİAD gibi kurumların katkılarıyla, Ankara’nın Altındağ ilçesinde, tarihi Hamamönü’nde kurulan “Afrika El Sanatları Pazarı ve Kültür Evi”, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Eşi Emine Erdoğan, Etiyopya Başbakanı’nın Eşi Roman Tesfaye, Nijerya Devlet Başkanı’nın eşi Aisha Buhari, Mali Devlet Başkanı’nın eşi Ketia Aminata Maiga, Gine Cumhurbaşkanı’nın eşi Hadja Djené Kaba Condé’nin katılımıyla, 25 Mayıs Afrika Günü’nde düzenlenen törenle açıldı.

 

Çeşitli Afrika ülkelerinden getirilen el sanatları ürünlerinin sergilendiği ve satışa sunulduğu Afrika El Sanatları Pazarı ve Kültür Evi”, aynı zamanda ülkemizdeki Afrikalı misyonlar ile öğrencilerin, kültür alışverişinde bulunabilecekleri bir ‘Kültür Evi’ olarak dizayn edildi. Projede ilerleyen dönemde bir ‘Afrika Kitaplığı’ kurulması ve Afrika odaklı sosyal ve kültürel çalışmaların yapılması planlanıyor.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya altın alış-satış
Konya altın alış-satış
Konya'da Altın Sektöründe Önemli Firma,
Konya'da Altın Sektöründe Önemli Firma, "Mayda Gold"