Aldığımız galibiyet bize ekstra moral motivasyon sağlayacak

​Son dakikada gelen golle 1-0 kazandığımız Gençlerbirliği maçının ardından açıklamalarda bulunan Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman, berabere bitmesi beklenen karşılaşmada son dakikada gelen golün takımımıza ekstra moral motivasyon sağladığını belirtti ve oyuncularımızı kutladı.

Aldığımız galibiyet bize ekstra moral motivasyon sağlayacak
Aldığımız galibiyet bize ekstra moral motivasyon sağlayacak Admin
Bu içerik 874 kez okundu.

Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman, 1-0 galip geldiğimiz Gençlerbirliği maçının ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı değerlendirmede, "Üçüncülüğü koruyabilmek için öncelikli olarak buradan puan almak önemliydi. Maça çıkarken de ana duygumuz buydu. Bir puan olur, üç puan olur. Hem yenilmeme duygusunu kaybetmemek hem de zorlu bir deplasmandan sezonun ikinci yarısına iyi başlamış, en az bizim kadar iyi başlamış kuvvetli bir takımdan puan almak duygu ve düşüncelerimizi taşıyacaktı ilerleyen haftalara. Maça da bu duygularla başladık. 5-6 dakika Gençlerbirliği biraz daha topla oynamaya başladı ancak daha sonra kendi oyunumuzu kabul ettirdik. İlk yarıyı çok çok iyi olmasa da kendi doğrularımızla götürdük. Öne geçmek için arayışlar yaptık fakat bulamadık. Fena bir oyun değildi bu sıcak havaya rağmen. İkinci yarı temel amacımız bunu sürdürebilmekti ancak olmadı. Bir 10-15 dakikalık bir bölüm iyi sayılmayacağı gibi olumsuzda sayılabilirdi. İdare eder pozisyondaydık. Fakat 15’inci 20’inci dakikalardan sonra Gençlerbirliği oyunun ritmini daha fazla elinde tutmaya başladı. Biz daha fazla topun peşinde koşmaya başladık ki o dakikadan sonra gelen özellikle duygu, özellikle benim adıma, bütün oyuncular içinde geçerlidir bu, maçın sonlarına doğru beraberliğinde kötü olmayacağı yönündeydi. Son dakikalarda gelen gol ekstra katkı sağladı bütün takıma. Gelecek adına hem moral verdi, özellikle yelkenleri güçlü bir rüzgarla doldurdu, hem de buradan elimizdeki bir puanın iyi olduğunu düşündüğümüz anda ekstra bir katkı sağladı bize. Tüm oyuncu arkadaşlarımı canı gönülden kutluyorum” şeklinde konuştu.

Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman, takımımız yalnız bırakmayan taraftarlarımıza da değinerek, "Maçın başından sonuna kadar taraftarımız büyük destek verdi. Esas olan şu ki takıma destek vermenin yanı sıra rakiple uğraşmayan, enerjilerini kendi takımları için harcayan bir taraftar topluluğumuz var. Kendilerine teşekkür ediyorum" dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
Konya altın alış-satış
Konya altın alış-satış