Karatay Belediyesi Asfalt Sezonu Açılış Törenini Kızören Ek Hizmet Binasında Gerçekleştirdi

Karatay Belediyesi, “Asfaltta Sahadayız” sloganıyla 2016 yılı asfalt sezonunu Kızören Ek Hizmet Binasında gerçekleştirilen törenle açtı.

Karatay Belediyesi Asfalt Sezonu Açılış Törenini Kızören Ek Hizmet Binasında Gerçekleştirdi
Karatay Belediyesi Asfalt Sezonu Açılış Törenini Kızören Ek Hizmet Binasında Gerçekleştirdi Admin
Bu içerik 1444 kez okundu.

Törene, Garnizon Komutan Vekili Hava İstihkam Yarbay Mevlüt Atıgan, AK Parti İl Başkan Vekili Levent Babacan, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Selçuklu Belediye Başkan Vekili Faruk Ulular, Karatay İlçe Jandarma Komutanı Okan Talay, AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç, Karatay ve Tüm İlçe Muhtarlar Dernek Başkanı Suat Uzun, Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

        Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende ilk olarak Karatay ve Tüm İlçe Muhtarlar Dernek Başkanı Suat Uzun söz alarak Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli’ye ve emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu. Ardından söz alan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, öncelikle Şehitlerimizin aziz hatırasını yad ederek saygılarını sundu. Ülkemizde ayrımcılık olmadığını vurgulayarak Dicle'de gerçekleşen saldırıda şehit düşen Jandarma Özel Harekat Uzman Çavuş Hacı Osman Ayyıldız'ın cenazesinin olduğunu söyledi. Başkan Hançerli “Konya ve Türkiye Belediyeleri olarak ülkemiz için var gücümüz ile çalışıyoruz. Yatırıma harcanan pay Karatay Belediyesi bütçesinin %76’sı civarındadır. Bazı Belediyelerimizde bu rakamlar %1’e düşüyorsa durum ortadadır. Biz memleketimizin her yerine karış karış asfalt döküyoruz. Ama birileri de buralara bomba koyuyorsa burada Büyük Türk Devleti’nin hesap soracağı unutulmamalıdır. 2015 de 421.159 m² sıcak asfalt, 686.135 m² soğuk asfalt döktük. Bu sene Köseali, Esentepe, Büyükburnak, Akören Kışla, Başgötüren, Yenice, Karakaya, Göçü, İsmil Mahallelerimize ve 9 Mahallemizin yayla yollarına 917.100 m² satıh kaplama yapacağız. Merkezde Yüzme Havuzları, hanımlar lokali gibi hizmetlerimiz devam ediyor. 2016 sezonundaki çalışmalarımız sonucunda inşallah taşrada asfalt işi kalmayacak. Geçen sene Göçü’de, İsmil’de yayla yollarının kumlanması isteniyordu. Şimdi asfalt istenecek. Şu anda taşradaki çocuk parklarının tabanı kauçuk, 6360 Büyükşehir yasası bunun için var. Merkezde olan her hizmet taşrada da olacak" dedi.

        Ardından söz alan Ak Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç Karatay Belediyesi’ne ve Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli’ye teşekkür ederek başarılarının devamını temenni etti. Ak Parti Konya İl Teşkilatı İl Başkan Vekili Levent Babacan ise konuşmasında “Asfaltta yeni bir sezon dendiğinde akla ilk olarak Karatay Belediyesi geliyor. Asfalt sezonunun hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi.

        Konuşmaların ardından okunan dualarla Karatay Belediyesi Asfalt Sezonunu başlatmış oldu. Törende ayrıca misafirlere geleneksel Konya Pilavı ikram edildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
E-Sigara COVID Riskini 5 Kat Artırıyor!
Konya altın alış-satış
Konya altın alış-satış