Ressam İmam’dan Dünya’ya

​Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon (BYEGM) Konya İl Müdürü Cemil Paslı ve Şube Müdürleri, Konyalı ressam Muhsin Kaleli’nin 5. kişisel resim sergisini ziyaret etti.

Ressam İmam’dan Dünya’ya
Ressam İmam’dan Dünya’ya Admin
Bu içerik 1623 kez okundu.

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon (BYEGM) Konya İl Müdürü Cemil Paslı ve beraberinde Şube Müdürleri Necati Gökçelik ile Okan Çamsoy, Konyalı ressam Muhsin Kaleli’nin tarihi Ali Gav Medresesi’nde açmış olduğu “Derviş” isimli 5. kişisel resim sergisini ziyaret etti.

 

Çoğunluğu Konya’dan olmak üzere dini ve tarihi mekanların konu alındığı sergide, 2D fotoğraf görüntüsüne yakın, konu alınan objelerin neredeyse birebir yansıtıldığı hiperrealist tarzla yapılmış yaylı boya tablolar yer alıyor. Tabloları incelerken hayranlığını gizleyemeyen BYEGM Konya İl Müdürü Cemil Paslı, Sanat’ın bir şeyi sevmenin, yardım etmenin ve bizi bir arada tutmanın en etkili bir yolu olduğunu ifade ederek, resim sanatında ressamların hayal güçlerini bir bakıma renklerle de dans ederek yansıttıklarını ve böylelikle yeni bir dünya inşa ettiklerini söyledi. Sergi, 9 Mayıs 2016 tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

 

Muhsin Kaleli Kimdir?

1963 yılında İzmir Urla’da doğmakla birlikte aslen Beyşehir Yenidoğanlı’dır. İlk ve ortaöğreniminin ardından Beyşehir İmam-Hatip Lisesinden mezun olan Kaleli, 1986 yılında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat fakültesinde yükseköğrenimine başladı. 1996 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Bölümünden mezun oldu. 1987-1992 yılları arasında Meram Güneydere (Botsa) mahallesinde İmam-Hatip olarak görev yaptı. 1992 yılından buyana Meram Müftülüğüne bağlı Yorgancı Camiinde İmam-Hatip olarak görevini sürdürmektedir. Resim sanatına ilgilisi ilkokul yıllarında başladı. Azeri ressam İbrahim Rzayev atölyesinde altı yıl resim eğitimi alan Muhsin Kaleli resim çalışmalarına ve öğrenci yetiştirmeye Konya’da kendi atölyesinde devam etmektedir. Yapmış olduğu resimlerden bazıları takvimlerde ve kitap kapaklarında kullanılmıştır. Eserleri yurtiçi ve yurtdışındaki özel koleksiyonlar ile müzelerde yer almaktadır.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya'da Altın Sektöründe Önemli Firma,
Konya'da Altın Sektöründe Önemli Firma, "Mayda Gold"
Karatay’da hedef “sıfır atık”
Karatay’da hedef “sıfır atık”