Eskil Canlı Hayvan Pazarı
Mustafa Bozdağ

Eskil Canlı Hayvan Pazarı

Bu içerik 169 kez okundu.
Reklam

Bu  hafta içerisinde  Eskil Belediye Başkanı Necati Belgemen’in Konya ziyaretleri kapsamında Kop Bölge Kalkınma idare başkanlığını ziyaret ederek daha önceden görüşmelerini yaptığı Canlı Hayvan Pazarı projesi için 1 milyon TL destek aldığını duyurdu.

Tabi bu proje uzun yıllardır hayali kurulan fakat bir türlü gerçekleşmeyen bir çok siyasi adayın seçim vaatlerinde olup yapılamayan hatta Önceki dönem Belediye Başkanı Niyazi Alçay’ın proje olarak halka sunduğu fakat gerçekleştiremediği Canlı Hayvan Pazarı için somut bir adım atıldı.

Kendimi bildim bileli küçük ve büyük baş hayvancılıkla uğraşırız. Bizim yetiştirdiğimiz Canlı Hayvanlar aracılar tarafından Ya Aksaray’daki Canlı Hayvan pazarına yada Karapınar’a gidiyor. Özellikle Karapınar Eskil üzerinden çok para kazandı. Bir çok esnafta Eskil’de canlı hayvan pazarı olmadığı için dolandırıldı. Bana göre bu proje çok çok geç kalınmış bir proje yıllar öncesinde yapılmalıydı. Tarım ve Hayvancılığın başkenti Eskil elindeki canlı hayvanı kendi pazarında daha az maliyet ve belki de daha çok fiyata satışını gerçekleştirebilecektir. Bir çok yakınım hayvan tüccarlığı yapmıştır. Bunların Eskil bölgesinden topladığı canlı hayvanları Aksaray ve Karapınar başta olmak üzere Adana, Tekir, Hatay, Ankara, Konya ve bir çok şehre götürdüklerine şahit oldum.

Belki bu Pazar aktif olması durumunda bir vatandaşımı kendi malını pazara çıkararak daha iyi bir ücrete satışını gerçekleştirebileceklerdir.

Sonuç olarak Eskil için canlı hayvan pazarı ve kesim yeri büyük katkı sağlar. Bu konuda girişimlerinden dolayı Belediye Başkanımız Necati Belgemen ve Ak Parti İlçe Başkanımız Ali Mutlu’ya teşekkür ederiz.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akahed, “Panik Yapma Önlem Al....”
Akahed, “Panik Yapma Önlem Al....”
Ünlü Fizyoterapist Abdullah Güdendede’den Soğuk Hava Uyarısı
Ünlü Fizyoterapist Abdullah Güdendede’den Soğuk Hava Uyarısı